• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Fransız siyasetçi, PKK’nın senatörlüğüne soyundu

Fransız siyasetçi, PKK’nın senatörlüğüne soyundu

13.10.2021

AVRUPA'DA sosyalist ve komünist partilerin bir araya gelerek oluşturduğu Avrupa Solu Partisi'nin Başkan Yardımcısı ve Paris Senatörü Pierre Laurent, sosyal medya hesabı Twitter'dan bebek katili Abdullah Öcalan için özgürlük talep etti. "Türkiye'de 22 yıldır tutuklu bulunan Öcalan'ı unutmayalım" diyen Laurent, teröristbaşını "Kürk halkının lideri" olarak tanımladı. Laurent'e çok sayıda Türk "Öcalan teröristtir" diyerek tepki gösterirken, Gazeteci Öznur Küçüker Sirene de, Fransa'nın PKK'yı bir terör örgütü olarak gördüğünü hatırlattı

Fransız siyasetçi, PKK’nın senatörlüğüne soyundu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.