• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Köylüler yağmur duasına çıktı

Köylüler yağmur duasına çıktı

22.04.2018, 17:39

'ın Sandıklı ilçesine bağlı Susuz köyünde vatandaş yağmur duasına çıktı.

Sandıklı'ya bağlı Susuz köyünde bugün öğle namazı sonrası yağmur duası yapıldı. Köyün yakınındaki Dikmen Dede mezarının yanındaki alanda yapılan etkinliğe çevre köylerden ve ilçe merkezinden de katılanlar oldu. Köy imamı Murat Özer ve Muhtar Kamil Çetin önderliğinde iki rekat namaz kılan köylüler yağmur yağması ve ekinlerinin bereketli olması için dua etti.

Köy imamı Murat Özer, "Bu yıl da bütün cemaatle birlikte yağmur duasını yapmış bulunmaktayız. Muhtarımızdan Allah razı olsun bu duayı yıllardır yaptığını söyledi. Peygamberimizin sünnetidir. Böyle sıkıntılı zamanlarda el açıp Allah'a yalvarmalı ve dua etmeliyiz. Bu duayı bütün köylerimizin yapmasını, yerine getirmesini canı gönülden istiyorum" dedi.


Kaynak: DHA

Köylüler yağmur duasına çıktı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN