• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Mehmet Zeybek: Afyonkarahisar’a raylı sistem getireceğiz

AK Partili Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’ın ulaşımını kolaylaştıracaklarını belirtti. Zeybek, “Bu yılın sonunda faaliyete geçirmeyi düşündüğümüz AFRAY Banliyö tren hattı ile şehrin çehresi değişecek” dedi.

Mehmet Zeybek: Afyonkarahisar’a raylı sistem getireceğiz

29.4.2019

31 Mart Seçimleri'nde Afyonkarahisar'da seçimi kazanan AK Partili Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, bu dönemin projeler dönemi olacağını söyledi. Zeybek, "Bazı iller, raylı şehir ulaşımını TCDD ile ortaklaşa işletiyor. Biz de merkezi hükümetimizle birlikte AFRAY Banliyö tren hattını, bu yılın sonunda faaliyete geçirmeyi düşünüyoruz. Bu projemizle şehrin çehresi değişecek" dedi.

PROJELER DÖNEMİ
Nasıl bir seçim süreci geçirdiniz?
2 dönem ilimizi yöneten Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban çok güzel hizmetlerde bulundu. Kalan projeleri de biz devam ettireceğiz.

AFRAY projesi ne zaman hayata geçecek, şehre ne kazandıracak?
Bazı iller raylı şehir ulaşımını TCDD ile ortaklaşa işletiyor. Biz de merkezi hükümetimizle birlikte AFRAY Banliyö tren hattını bu yılın sonunda faaliyete geçirmeyi düşünüyoruz. Bizler hükümetle uyumlu bir şekilde çalışarak proje kitapçığımızda yazdıklarımızdan daha fazla projeyle vatandaşlarımıza hizmette bulunacağız.

MİLLET BAHÇESİ
Garnizon Komutanlığı arazisine kurulacak millet bahçesinde neler var?
Muhteşem bir millet bahçesi geliyor. Kurum onaylarından sonra Örnekevler mahallemiz sınırları içerisindeki garnizon komutanlığımızın bulunduğu alanda tüm mevcut yeşil korunduğu gibi 100 bin adet endemik ağaç ve bitki dikilecek. Bu alana göletlerin, büyük piknik alanlarının, anfi tiyatronun, zooloji hayvan parkının, botanik bahçenin, aquaparkın, su oyunları parkının yanı sıra savaş müzesi, panaroma alanı, sosyal tesis, otopark, spor alanları ve süs bahçeleri yapılacak. Millet bahçesinde 5 km yürüyüş yolu, 4 km bisiklet yolu da olacak.

Şehrin en büyük sorunu trafik. Bunu çözmek için ne yapacaksınız?
Şehir merkezinde trafik yoğunluğundan dolayı otopark ihtiyacının arttığı ana cadde güzergahlarında gerekli trafik düzenlemeleri ve mülkiyet ile ilgili çözümlemeler yapılarak teknolojik akıllı otoparklar yapacağız. Master plan çerçevesinde değerlendireceğimiz ve mülkiyet çözümlerinin sağlandığı sırayla etap etap sürdüreceğiz.

JEOTERMAL VE MERMER PARK
Afyonkarahisar dünyaya ihraç eden bir şehir. Bu yönde bir projeniz olacak mı?
Şehrimizin en önemli ihracat kalemi olan Afyon mermerini tanıtmak amacıyla mermer park projesini uygulayacağız. Mermer parklarda 81 ilin haritadaki yerini farklı farklı Afyon mermeri ile tanıtarak burayı sosyal medya noktası haline getireceğiz.

Jeotermalle ilgili bir projeniz olacak mı?
Şehrin havasını değiştirecek bir proje de Jeotermal Park projesi. İçerisinde; kafe, millet kıraathanesi, şehir terası, günübirlik tesisler, termal su ile çalışan açık ve kapalı aqua parklar, gayzerler, su oyunları, termal sulu sokak havuzları, yeşille buluşan bisiklet yolları, dinlenme alanları termal çamur kürü, termal orijinli kozmetik kremlerin ve hediyelik eşyaların satılacağı alanlar bulunacaktır.

NAİL AZBAY

Mehmet Zeybek: Afyonkarahisar’a raylı sistem getireceğiz haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.