• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Çocukları karda yakan alkali madde

Çocukları karda yakan alkali madde
Giriş Tarihi: 6.2.2020
Afyonkarahisar'da bir ilkokulun bahçesinde karla oynayan 9 çocuğun vücutlarında görülen yanıklara 'alkali' özellikte maddenin neden olduğu ortaya çıktı. 10 Ocak günü Dumlupınar Mahallesi'nde bulunan Şemsettin Karahisari Ortaokulu ile Atatürk İlkokulu'nun ortak kullanımında olan bahçede kar topu oynayan 9 çocuğun vücutlarında yanıklar oluşmuştu. Yapılan açıklamada, "P.H. parametresi 12-13 aralığında olan 'alkali' özellikte madde tespit edilmiştir. Sodyum hidroksit, amonyum hidroksit gibi çözeltilerin deride ciddi yanıklar oluşturduğu bilinmektedir" denildi.

Çocukları karda yakan alkali madde haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA