• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'daki santralinde karantina sona erdi

'ın ilçesinde, özel bir şirkete ait biyokütle santralinde bir çalışanda koronavirüs tespit edilmesi üzerine başlatılan karantina süreci sona erdi. Bölgenin enerji ihtiyacını karşılayan santralde çalışmalar, tedbirler alınarak normale döndü.

Çay'daki enerji santralinde karantina sona erdi

06.05.2020, 14:47

Çay'a 6 kilometre mesafedeki İstasyon mevkisinde bulunan özel bir şirkete ait biyokütle enerji santrali, bir çalışanda koronavirüs tespit edilmesi üzerine 20 Nisan'da karantinaya alındı. Çalışanlardan 24'ünün fabrikaya yakın bir otelde, 24'ünün fabrikada, 55'inin ise evlerinde karantinaya alındığı uygulama sona erdi. Geçen yıl açılışı yapılan ve 25 megavat gücünde üretimiyle bölgenin elektrik ihtiyacını karşılayan santraldeki işçiler normal çalışmalarına döndü.

'FABRİKA GÜNLÜK DEZENFEKTE EDİLECEK'
Kaymakam Mehmet Miraç Topaloğlu, "Çalışan bir kişide koronavirüs şüphesi üzerine karantinaya alınan santralin karantina süresi sona erdi. İkameti Bolvadin ilçesinde olan arkadaşımız iyileşti. Fakat bazı tedbirler aldık. Personel araca binmeden önce araç dezenfeksiyon edilmekte, personel araçta ve fabrikada maske kullanacak. Araçlarda, yemekhanede ve iş yerinde mesafeye dikkat edilerek çalışılacak. Fabrikanın her tarafı her gün dezenfekte edilecek, sosyal izolasyon ile hijyen sağlanacak" dedi.

DHA

Çay'daki enerji santralinde karantina sona erdi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA