• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Meksikalı Reyes 'a hayran kaldı

'dan 'ye gezmeye gelen (38), "Özellikle 'ın eski ve tarihi bölgelerini gezdim, hayran kaldım; çok renkli buldum, ülkelerini andıran bir görüntü var" dedi.

Meksikalı Reyes Afyonkarahisar'a hayran kaldı
DHA

01.02.2021, 12:54

Meksika'da muhasebecilik yapan Fernando Reyes, bir süre önce Türkiye'yi gezmeye geldi. Gaziantep, İzmir ve Denizli'yi gezen Reyes, Denizli'de bir taksi şoförünün tavsiyesi üzerine Afyonkarahisar'ı da görmeye karar verdi. Geçen hafta kente gelen Reyes, ilk olarak Karahisar Kalesi'ne çıktı. Kentte esnaflık yapan İsmail Alpı ile tanışan Reyes, onun rehberliğinde İmaret Camii'ni de gördü.Türkiye'de yediği en iyi gözlemenin Afyonkarahisar'da yapıldığını anlatan Fernando Reyes, "Gaziantep, Denizli ve İzmir bölgesinde yediğim gözlemelerden Afyonkarahisar gözlemesi çok çok daha lezzetli ve çeşitli. Miktar olarak da daha büyük ve daha doyurucu" dedi.

'AFYONKARAHİSAR'I ÇOK İLGİNÇ BULDUM'
Reyes, Afyonkarahisar'a Denizli'de bir şoförün önerisi üzerine geldiğini aktararak, "Şoför fotoğraflar gösterdi. Afyonkarahisar'ı çok ilginç buldum. Ziyaret etmek istedim" diye konuştu.'LATİN AMERİKA ÜLKELERİNİ ANDIRAN BİR GÖRÜNTÜ VAR'
Afyonkarahisar'a geçen hafta geldiğini ve Karahisar Kalesi'ne çıktığını anlatan Fernando Reyes, "Kale beni çok etkiledi. Özellikle Afyonkarahisar'ın eski ve tarihi bölgelerini gezdim. Çok renkli buldum, Latin Amerika ülkelerini andıran bir görüntü var. Afyonkarahisar'ın vadileri, Frig Vadisi'ne ve diğer arkeolojik yerlerini de gezeceğim" dedi.

Meksikalı Reyes Afyonkarahisar'a hayran kaldı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.