• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’in trafik ışıkları değişti

Efeler’in trafik ışıkları değişti

07.03.2018, 21:58

Aydın'ın Efeler ilçesindeki sürücüler, Yeni Dörtyol Kavşağı'nda artık dakikalarca beklemek zorunda kalmayacak.
Geçen yıl başlatılan uygulama kapsamında trafik lambalarının 2 dakika 30 saniye olması sürücülerin tepkisine neden olmuştu. Sürücülerin taleplerini geçen Aralık ayında Yeni Asır'ın 'Trafik lambası trafiğe neden oluyor' başlıklı haberiyle öğrenen yetkililer, harekete geçerek çalışma başlattı. Yetkililer, Adnan Menderes Bulvarı ve Muğla Bulvarı'nın kavşağa çıkan noktada bulunan trafik lambasında kırmızı ışık bekleme süresini 2 dakika 30 saniyeden 45 saniyeye indirdi. Yeni Dörtyol Kavşağı'nın Efeler'de trafik yoğunluğunun en fazla olduğu kavşak olduğunu kaydeden sürücüler, "Bu anlamda kavşakta kırmızı ışık süresinin 2 dakika 30 saniye olması, trafiği olumsuz olarak daha da etkiliyordu.
Kırmızı ışıkta bekleme süresinin çok fazla olmasından dolayı kavşakta yaklaşık 100-150 metreye yakın araç kuyrukları oluşuyordu.
Yeni Asır'da yayınlanan haber sonrası yetkililer sesimizi duydu ve söz konusu kavşakta araçların bekleme süresini azalttı. Yeni Asır'a ve yetkililere teşekkür ediyoruz" dedi. MEHMET KAVAS

ESENTEPE'DE VATANDAŞIN YOL İSYANI

Aydın'ın Koçarlı ilçesine bağlı Esentepe mahallesinin yolları yağmur nedeniyle çamur deryasına döndü. Çamura saplanan vatandaşlar, belediye yetkililerine isyan etti. Koçarlı Belediyesi'nin hizmette ayrımcılık yaptığını ileri süren vatandaşlar, "Koçarlı'da Bıyıklı ve Yeniköy'den sonra nüfus bakımından en büyük mahalleyiz. Ama Koçarlı Belediyesi'nden hizmet alamıyoruz. Belediyeden ne yol hizmeti ne de çocuklarımızın istediği oyun parkını alabiliyoruz. Gözümüzün içine sokar gibi çevre mahallelerde yapılan çalışmaları örnek gösteriyorlar. Ancak mahallemiz hizmet açısından adeta cezalandırılıyor" dedi.

Efeler’in trafik ışıkları değişti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN