• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Öğrencilere pazarda alışveriş sınavı!

Öğrencilere pazarda alışveriş sınavı!

15.04.2018, 23:28

Aydın'ın Efeler ilçesindeki Halide Hatun İlkokulu 4'üncü sınıf öğrencileri, 'Okulumla Sosyalleşiyorum' projesi kapsamında kendilerine verilen bir miktar parayla pazar alışverişi yaptı. İhtiyaç listesindeki patates, soğan, havuç, portakal, elma, pırasa, kereviz gibi malzemeleri uygun fiyata almak için büyük çaba gösteren öğrenciler, başarılı bir şekilde alışverişlerini tamamlayıp okula döndü. Öğretmen ve veliler gözetiminde öğrencilerin, hem ahilik geleneklerine riayet edip etmedikleri hem de kendilerine teslim edilen parayla doğru alışveriş yapıp yapmadıkları kontrol edildi.

HAYATI ÖĞRENİYOR

Projede semt pazarına çıkan öğrencilerin hayatı öğrendiğini belirten velilerden Elçin Gökçen, "Maalesef günümüzde üniversite diplomasına sahip olan ve bir kilo patatesin ya da ekmeğin fiyatını bilmeyen çok gencimiz var. Bu projeye veliler olarak bizler de destek verdik" dedi.

MEHMET KAVAS

Öğrencilere pazarda alışveriş sınavı! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN