• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Toplu taşıma ücretleri zamlanıyor

Toplu taşıma ücretleri zamlanıyor

28.08.2018, 00:31

Aydın'da toplu taşıma hizmeti veren şehir içi, halk otobüsü, mahalle ve ilçe minibüslerinin yolcu ücretlerine yüzde 10 oranında zam geliyor. Akaryakıt fiyatlarının artması nedeniyle Aydın Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi'ne (UKOME) zam taleplerini ilettiklerini belirten Aydın Şoförler Odası Başkanı Semih Özmeriç, "Mazot artışına bağlı olarak yakın bir zamanda ulaşım ücretlerine zam gelecek.
Karar imza aşamasında.
Şehiriçi, sarı civciv olarak bilinen Büyükşehir Belediyesi Halk Otobüsleri'ne, mahalle ve ilçe birliklerine zam gelecek.

TALEPTE BULUNDULAR

Geçtiğimiz yıl ile bu yılki akaryakıt fiyatları arasında yüzde 20'nin üzerinde fark var. Akaryakıta ek olarak sigorta, işçilik, araçların yedek parçalarına da büyük bir zamlar geldi. Arz talep dengesini sağlamak için çok aşırı bir zam istemiyoruz.
UKOME tarafından kabul edilirse yüzde 10 civarında bir zam talebimiz oldu. Talebin kabul edilmesi halinde Efeler'de şehiriçi yolcu ücreti, 2 lira 25 kuruştan 2 lira 50 kuruşa yükselecek.

MEHMET KAVAS

Toplu taşıma ücretleri zamlanıyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN