• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İntiharın altından çıktı

İntiharın altından şantaj çıktı
Giriş Tarihi: 12.2.2019

Aydın'ın Efeler ilçesinde 3 ay önce trenin altında can veren Sibel Aksoy'un (43) ölümüyle ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Aksoy'un oğlu Ahmet Müslü ile kızı Kerime Yılmaz, Oktay Ö. tarafından evlenme vaadiyle kandırıldıktan sonra şantajla senet imzalatılarak annelerinin ölüme sürüklendiğini öne sürdü.

Aksoy'un oğlu ve kızı şikayet dilekçelerinde, "Annemiz, boşandıktan sonra Oktay Ö. ile ilişki yaşamaya başladı. Oktay Ö. ev alacağını ancak borçlarından dolayı evin tapusunu annemizin üzerine yapacağını söylemiş. Tapu Dairesi'nde anneme 150 bin liralık senet imzalatmış. Haftalar geçmesine rağmen tapu işlemi gerçekleşmeyince annemiz senedi geri istemiş. Oktay Ö. evi almadığı gibi senedi işleme koymuş. Annemiz hakkında icra takibi başlatılmış. Annemiz suç duyurusunda bulundu. Fakat savcılığın takipsizlik kararı çıkınca annemiz kendini trenin altına attı" dedi.

Ahmet Müslü, "Oktay Ö. annemi bazı fotoğrafları yaymakla tehdit etti. Annem, ayrılmak istedi ancak Oktay Ö. 'ikimizden biri ölürse ayrılırız' dedi.
Annem ölümden başka çare bulamadı" dedi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında Aksoy'a ait cep telefonunda senet tartışmasına ilişkin konuşmaların kayıtları bulundu. Oktay Ö. hakkında şantaj ve silahla tehdit suçlarından dava açıldı.

KAZIM YÖRÜKCE

İntiharın altından şantaj çıktı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN