• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kutsal topraklarda vakfesi heyecanı

Kutsal topraklarda Arafat vakfesi heyecanı
Giriş Tarihi: 10.8.2019

Kutsal topraklarda bulunan 85 bin Türk hacı adayı, Arafat heyecanını yaşıyor. Bugün milyonlarca Müslüman, Arafat vakfesi yapıyor. Hacı adayları, bugün "diriliş ve mahşeri" yaşayacak. Hacı adayları bugün öğle saatlerinde Arafat'ta olacak. Bugün akşam saatlerinde ise Müzdelife'ye geçecek. Arafat ve Müzdelife vakfelerini yapan hacı adayları geceyi Müzdelife'de geçirecek.

KURBAN KESECEKLER

Hacı adayları, bugün öğle vaktinde, öğle ve ikindi namazlarını birleştirerek (Cem-i Takdim) kılacak. Daha sonra Müzdelife'ye hareket edecek adaylar, burada akşamı yatsı namazıyla birleştirerek (Cemi Tehir) kılacak. Adaylar, hac görevinin vaciplerinden Müzdelife vakfesini yaptıktan sonra da Mina'ya hareket ederek şeytan taşlayacak. Hazreti Muhammed'in Arafat vakfesini yaptığı Cebel-i Rahme (Rahmet Tepesi), Hazreti Adem ile Hazreti Havva'nın cennetten indikten sonra dünyada ilk defa buluştukları yer olarak biliniyor. Mekke'nin yaklaşık 25 kilometre güneydoğusunda bulunan Arafat'taki Cebel-i Rahme'de dikili beyaz bir sütun bulunuyor.

Kutsal topraklarda Arafat vakfesi heyecanı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN