• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kuşadası’nda çevre katliamına devam

Kuşadası’nda çevre katliamına devam
Giriş Tarihi: 4.9.2019

Aydın’ın turistik ilçesinde önce lağım sularının bırakıldığı deniz, bu kez kimyasal maddelerle kirletildi. Rengi kızıla boyanan denize girmeye korkan turistler başka sahillere giderken, vatandaşlar ’li belediyeye isyan etti

Bir ay önce lağım sularının denize bırakıldığı Aydın'ın Kuşadası ilçesinde, şimdi de kimyasal maddeler denize döküldü. Kimyasal madde nedeniyle deniz suları kızıl renge bürünürken, CHP'li Kuşadası Belediyesi'nin duyarsızlığı karşısında vatandaşlar ve turistler isyan etti.

DAYANILMAZ KOKULAR

Aydın'ın dünyaca ünlü turizm merkezi olan Kuşadası'nda çevre felaketi yaşanmaya devam ediyor. Her yıl dünyanın dört bir yanından milyonlarca turisti ağırlayan Kuşadası'nda yaklaşık bir ay önce lağım suları denize bırakıldı. Lağım sularının denize bırakılması, vatandaşlar başta olmak üzere yabancı turistleri de ayaklandırdı. Hem canlı hayatının hem de çevre sağlığının tehdit edildiğini kaydeden vatandaşlar, CHP'li Kuşadası Belediyesi'ne isyan etti. Lağım suları nedeniyle bölgede kokudan duramadıklarını ifade eden vatandaşlar, "Lağım sularının denize akıtılmasından dolayı oluşan koku dayanılacak gibi değil. Cesaret edip denize giremedik. Araçlarımızla başka sahillere giderek denize girebiliyoruz" dedi.

İKİNCİ SKANDAL PATLADI

Yaşanan bu çevre katliamının üzerinden henüz bir ay geçmeden yeni bir çevre skandalı daha Kuşadası sahillerinde patlak verdi. Henüz nereden geldiği bilinmeyen bir kimyasal madde, denize bırakıldı. Kimyasal maddeden dolayı denizin rengi kızıla büründü. Yaşanan çevre katliamından dolayı tedirgin olan vatandaşlar, yetkilileri göreve davet etti. Kuşadası sahillerinin adeta kaderine terk edildiğini belirten vatandaşlar ve tatilini Kuşadası'nda geçirenler, "Önce lağım suyu, şimdi kimyasal madde... Bunu yapanlar canlı hayatını, çevre sağlığını ve ülke turizminin geleceğini tehlikeye attıklarını düşünmüyor mu? Bu çevre katliamına dur denilmeli. Bu konuda yetkililer acil harekete geçmeli, kirlilik durdurulmalı ve denizi kirletenlere gerekli yaptırımlar uygulanmalı" diye konuştu.

İHSAN KARATAŞ

Kuşadası’nda çevre katliamına devam haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN