• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Güreşçi gençleri müdür tuş etti

Güreşçi gençleri müdür tuş etti
Giriş Tarihi: 11.10.2019

Antrenman salonunu ahşap atölyesine çeviren okul müdürü yüzünden, şampiyon güreşçiler yetiştiren ve Teknik Anadolu Lisesi, müsabakalarda dereceye hasret kaldı

Aydın'da yetiştirdiği şampiyon güreşçilerle adını duyuran Kuşadası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde yeni güreşçilerin yetişmesine, iddialara göre okul müdürü engel oluyor. Güreşçilerin antrenman salonu, müdür Abdullah Yavuz'un kararı ile iki yıl önce inşaat ve ahşap atölyesi yapıldı.

DERS YAPILMIYOR

Ders işlenmeyen atölyenin antrenman salonu olarak da kullanılmasına izin verilmiyor. Bahri Polat, Ahmet Savran, Mahmut Yörük, Bahattin Sürücü gibi milli güreşçilerin çıktığı Aydın'da güreş krizi yaşanıyor. Türkiye ve bölgesel şampiyonalardaki başarısıyla adını duyuran Kuşadası Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde okul müdürü Abdullah Yavuz, okulda daha önce güreş antrenmanları için kullanılan salonu sporculara tahsis etmiyor. Antrenman yapamayan sporcular, 2 yıldır müsabakalarda dereceye giremiyor. Antrenör Ramazan Oğuz Verim, 2 yıl önce açılan spor tesisi nedeniyle okuldaki salonu boşalttıklarını, ancak tesisin uzakta olması nedeniyle sporcuların güreşten uzak durduğunu belirterek "İki yılda sporcu sayımız yok denecek kadar azaldı. Bu yüzden okul müdürü Abdullah Yavuz'dan önceden kullandığımız okuldaki salonu istedik ama vermedi. Yetenekli sporcularımız var ama antrenman yapamıyorlar" dedi."KEYFİ BİR DURUM"

Eski Türkiye Güreş Federasyonu Aydın Temsilcisi Mahmut Yörük, okul müdürünün keyfi olarak salonu sporculara vermediğini iddia etti. Yörük, "Kuşadası'ndan şimdiye kadar 60'a yakın başarılı güreşçi çıktı. Ama son yıllarda maalesef buradan güreşçi çıkmıyor. Milli Eğitim Müdürü'nden bu konuyla ilgilenmesini istiyoruz" diye konuştu.

SALONU 2013'TE YENİ ASIR AÇTIRDI

2013 yılında okula yeni atanan okul müdürü Sait Uzakgiden de salondaki minderleri kaldırmış ve güreşi yasaklamıştı. Yeni Asır'ın 'Şampiyonları tuş eden karar' başlıklı haberinin ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü devreye girmiş ve salon yeniden güreşçilere açılmıştı. Yeni Asır ile güreşe devam eden sporculardan Mehmet Atçı, bu yıl Bulgaristan'da yapılan Balkan Şampiyonası'nda greko-romen stilde altın madalya kazandı. Diğer güreşçilerden Oğuz Kaan Türkmen, Uluslararası Cumhuriyet Şampiyonası'nda Türkiye ikincisi, Mehmet Ali Arık Türkiye üçüncüsü ve Alperen Türkmen ile Ali Kuvvetli ise Türkiye 5'ncisi oldu.

"ÖNCELİĞİMİZ SPOR DEĞİL"

Okul müdürü Abdullah Yavuz, "Biz okulumuzun ihtiyacı doğrultusunda o salonu inşaat ve ahşap atölyesi yaptık. Güreş antrenmanı yapmak için de orası uygun bir yer de değil. Sporcuların her zaman yanındayız ancak önceliğimiz eğitim" dedi.

KAZIM YÖRÜKCE

Güreşçi gençleri müdür tuş etti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN