• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Eğitime uzak kalmadılar

Eğitime uzak kalmadılar
Giriş Tarihi: 26.3.2020

Aydın'da evlerindeki televizyon arızalı olduğu için uzaktan eğitim derslerini takip edemeyen iki kardeşe okul müdürü Özcan Kardeş seferber oldu. Müdür Kardeş'in girişimleri sonucu bir hayırseverin desteğiyle alınan televizyon sayesinde ortaokul öğrencisi iki kardeş uzaktan eğitime kavuştu.

İSİMSİZ HAYIRSEVER
Aileyi evinde ziyaret ederek televizyonu teslim eden Özcan, "Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden eğitimlerine devam edecek öğrencilerimizin ailelerini bilgilendirdik. Berkan ve Emircan'ın velisi bize evinde internet olmadığını ve televizyonlarında arıza olduğunu bildirdi. Ben de sosyal medyada yardım talep ettim. İstanbul'dan ismini vermek istemeyen vatandaşımız bize yardımcı olabileceğini söyledi. İki öğrencimiz, eğitimden uzak kalmadığı için biz de çok mutluyuz" dedi. Derslerini artık televizyondan takip ettiklerini belirten Berkan ve Emircan kardeşler ise "Televizyonumuz arızalıydı o yüzden derslerimizi takip edemiyorduk. Okul müdürümüz sağ olsun devreye girdi ve yeni televizyona kavuştuk. Derslerimizi artık televizyondan takip edebiliyoruz" diye konuştu.

KAZIM YÖRÜKCE (ÖZEL

Eğitime uzak kalmadılar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA