• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kuşadası'nda denetimi

Kuşadası'nda, 'na bağlı ekipler, tedbirleri kapsamında kafeterya, kahvehane, kuaför, lokanta ve market gibi iş yerleri ile piknik alanlarında yaptı.

Kuşadası'nda koronavirüs denetimi

13.08.2020, 15:12 Güncelleme Tarihi: 13.08.2020, 15:14

Aydın Kuşadası'nda, İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler, koronavirüs tedbirleri kapsamında halkın yoğun olarak bulunduğu kafeterya, kahvehane, kuaför, lokanta ve market gibi iş yerleri ile piknik alanlarında denetim yaptı.


Türkiye genelinde koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirlerin yerine getirilip, getirilmediğini tespit etmek için, İçişleri Bakanlığı'nın genelgesiyle gerçekleştirilen denetimler Kuşadası'nda devam ediyor. Uygulama kapsamında Kuşadası İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler tarafından ilçenin kırsal mahalleleri olan Güzelçamlı, Yeniköy, Yaylaköy, Kirazlı, Çınar, Caferli ve Soğucak'ta bir dizi denetim yapıldı. Denetimlerde, halkın yoğun olarak bulunduğu kafeterya, kahvehane, kuaför, lokanta ve market gibi pek çok iş yeri ile piknik alanlarında sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyup uyulmadığına bakıldı.

Maske takmayanlar, uyarıldı. Jandarma ekipleri ayrıca İl Hıfzıssıhha Kurulu kararlarına uymayan iş yerlerine de cezai işlem uyguladı. Kurallara uymayan 7 işletmeye toplam 5 bin 400 lira idari para cezası kesildi.

DHA

Kuşadası'nda koronavirüs denetimi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.