• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Ablasının katiline ‘katil’ diyen avukata ceza yok

Ablasının katiline ‘katil’ diyen avukata ceza yok
Giriş Tarihi: 17.10.2020

ABLASINI öldürdükten sonra intihar eden eniştesinden 'katil' diye bahsedince eniştesinin kızları tarafından mahkemeye verilen ve 2 yıl hapis cezası istenen Marmarisli kadın avukat Arzu Alper'e ceza verilmedi. Kadın polis Hatice Alper Kavalcı (38) ile eşi Cevdet Kavalcı (65) Aydın Didim'deki evlerinde 20 Aralık 2014'te ölü olarak bulundu. Her ikisinin de ikinci evlilikleri olan çiftin evinden toplanan deliller, Cevdet Kavalcı'nın, Hatice Alper Kavalcı'yı eşine ait ruhsatlı tabancayla öldürdükten sonra canına kıydığını ortaya çıkardı. Bunun üzerine Hatice Alper Kavalcı'nın Marmaris'teki kız kardeşi avukat Arzu Alper, sosyal medya hesabından 11 Şubat 2016'da 'Katilsin Cevdet Kavalcı' sözlerini paylaştı. Kavalcı'nın ilk eşinden olan kızları Canan ve Candan Kavalcı, 'Kişinin hatırasına hakaret' gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. 10. Asliye Ceza Mahkemesi ise cinayet ispat edildiği için ceza verilmemesine hükmetti.

ADEM ÜLKER

Ablasının katiline ‘katil’ diyen avukata ceza yok haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA