• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

CHP'li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun trolüne dava

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun sosyal medya trolü Sinan Ç.’ye “suç uydurma”, “hakaret” ve “iftira” suçları kapsamında 2 yıldan 11 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı. Sinan Ç.’nin “Politik Düşünen Deli”, “PolitikDeli_06” isimli Twitter hesabıyla farklı yerlerdeki bulunan icra dairelerinde yapılan rüşvet operasyonlarını Aydın Adliyesi’nde yapıyormuş gibi gösteren paylaşımlarda bulunduğu tespit edildi.

CHP'li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun trolüne dava
SABAH

22.03.2021, 14:14

CHP'li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun, kendisi aleyhine açıklamalar yapan ve muhalif olarak gördüğü kişileri yıpratmak amacıyla bir PR şirketi sahibi ile anlaşıp yüklü meblağlar karşılığında karalayıcı yayınlar yaptırdığı ortaya çıkmıştı. Bir soruşturma kapsamında ifadesi alınan PR şirketi sahibi Mustafa Ezici, Çerçioğlu'nun bu maksatla Sinan Ç. isimli şahsa 500 bin lira para ödediğini öne sürmüştü.

SAHTE RÜŞVET FOTOĞRAFLARINI PAYLAŞTI

"Politik Düşünen Deli" rumuzu ve "PolitikDeli_06" kullanıcı ismini kullanan bir Twitter kullanıcısının farklı yerlerdeki icra dairelerinde gerçekleşen rüşvet operasyonlarına ilişkin görselleri, Aydın Adliyesi'nde yaşanmış gibi gösteren paylaşımlarda bulunduğu tespit edildi.

ÇERÇİOĞLU'NUN TROLÜ ÇIKTI

Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı söz konusu Twitter adresi üzerinde yaptığı inceleme sonucunda söz konusu hesabı kullanan şahsın kimliğine ulaştı. Bu kişinin Çerçioğlu'nun trollük yapmak için tuttuğu Sinan Ç. olduğu ortaya çıkarıldı.

11 YIL 6 AYA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı'nca sosyal medyada trollük yapan Sinan Ç. hakkında "suç uydurma", "hakaret" ve "iftira" suçları kapsamında 2 yıl 8 aydan 11 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi. İddianamede şüpheli Sinan Ç.'nin benzer şekilde hesaplar oluşturarak çalıştığı kişilere sosyal medya üzerinden algı oluşturmak maksadıyla hesaplar temin ettiği vurgulandı.

CHP’li başkan Özlem Çerçioğlu trol çıktı CHP’nin FETÖ kumpası tutmadı! İmamoğlu ve Çerçioğlu'nun şikayetine takipsizlik CHP'li Aydın Büyükşehir Belediyesi'nde skandal! Maaşlarının yarısı FETÖ'cü haine gitmiş... Başkan Özlem Çerçioğlu’ndan sekretere kıyak CHP'li Çerçioğlu'na halktan şok cevap

CHP'li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun trolüne dava haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.