• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Mezun olmadan iş hayatına atıldılar

Mezun olmadan iş hayatına atıldılar

8.4.2021

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Koçarlı Meslek Yüksekokulu (MYO) Üretimde Kalite Kontrol Programı öğrencileri, mezun olmadan OKT Trailer'da çalışma hayatına atıldı.

Koçarlı MYO ile OKT Trailer arasında Üretimde Kalite Kontrol Programı öğrencilerini iş hayatına hazırlamak ve mezun olduktan sonra OKT Trailer'da istihdamlarını sağlamak amacıyla imzalanan iş birliği protokolü kapsamında, mezun olmadan işbaşı yapan Üretimde Kalite Kontrol Programı'nda kayıtlı 8 öğrenci, OKT Trailer'da çalışmaya başladı.

OKT Trailer Genel Müdürü Hakan Maraş, firma olarak istihdama büyük önem verdiklerini belirterek, "Bu projenin makine ve metal sanayi sektörüne örnek teşkil edeceği kanaatindeyiz, benzer projelerimiz ile ülkemizin istihdamına katkı sağlamaya devam edeceğiz" diye konuştu.

■ KAZIM YÖRÜKCE

Mezun olmadan iş hayatına atıldılar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.