• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Didim’deki ruhsatsız otel ikinci kez mühürlendi

Aydın'ın Didim ilçesinde kamuoyu tarafından 'ikiz kuleler' olarak bilinen ve daha önce kaçak yapı dolayısıyla mühürleme işlemi yapılan Maril Otel, işletme belgesi (ruhsat) olmaması sebebiyle ikinci kez mühürlendi. Daha önce ruhsatsız olduğu için mühürlenen otelde, mühür fekti yapılarak müşteri alındığı görüldü.

Didim’deki ruhsatsız otel ikinci kez mühürlendi
İHA

08.07.2021, 22:22

Geçtiğimiz aylarda bazı kısımlarının kaçak olması sebebiyle Didim Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekiplerince mühürleme işlemi yapılan otel, bu kez işletme belgesinin olmamasından dolayı ikinci kez mühürlendi.

İşletme belgesinin (ruhsat) olmamasından dolayı Didim Belediyesi'nce yapılan tebligat, otel sahibinin Aydın 1. İdare Mahkemesi'ne yürütmeyi durdurma kararı aldırmasından sonra ertelenmişti. Didim Belediyesi'nin yürütmeyi durdurma kararının itiraz etmesinin ardından, otelin boşatılması ve faaliyetini durdurması amacıyla alınan son karar tebliğ edildi. Tebligat süresinin dolmasının ardından otelde 14 Haziran 2021 tarihinde mühürleme işlemi yapıldı.MÜHÜR FEKTİ YAPILARAK MÜŞTERİ ALINMIŞ
Aradan geçen sürede otel yetkililerinin mühür fekti yaparak oteli yeniden açtıkları ve müşteri kabul ettikleri tespit edildi. İkinci kez otele gelen Didim Belediyesi Zabıta Müdür Vekili Murat Hacıfettahoğlu ile birlikte zabıta ekipleri işlem yaptı. İşlemler esnasında Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra Çevik Kuvvet polisi de otel çevresinde güvenlik tedbiri aldı. Otel sahibi Ahmet Orak ile bazı otel yetkililerinin işlemleri izledikleri görüldü. Otelin avukatı Murat Sultansu ise yapılan işlemlerin doğru olmadığını ileri sürdü. Otelde konaklayan müşteriler ise yaşanılan durum karşısında olan biteni anlamaya çalışırken, bazı müşterilerin de otelin diğer kapılarından içeriye alındığı görüldü.Zabıta ekiplerince otelin belirlenen giriş kapıları ile garaj kapıları ekiplerce mühürlendi. Resmi işlemlerin tamamlanmasının ardından belediye ekiplerince hazırlanan tutanağın otel yetkililerince imzalanmamasının ardından taraflar arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.

Didim’deki ruhsatsız otel ikinci kez mühürlendi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.