• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

CHP’li başkanın söylediği 'müze' yalanı tescillendi

CHP’li başkanın söylediği 'müze' yalanı tescillendi

21.7.2021

Yeni Asır'ın, Kuşadası'nda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılımıyla açılan müzenin 'korsan' olduğunu ortaya çıkaran haberinin ardından 'başvuruyu yaptık' sözleriyle kendini savunan Belediye Başkanı Ömer Günel, bu açıklamasıyla ters düştü. CHP'li Başkan Günel, bu sözlerinden 1 ay sonra bu kez Meclis'ten müze için başvuru yapmak üzere yetki istedi. Konunun meclis gündemine gelmesiyle açılış sonrasındaki açıklamasının gerçeği yansıtmadığı anlaşılan Günel, GEKA'nın Türk Kahvesi Evi olarak kullanılması amacıyla hibe desteği verdiği binada, taş satışı da yapılacağını duyurdu. Ancak satışın kim tarafından yapılacağı ve içeriği konusunda bilgi vermedi.

OLMAZSA SERGİ SALONU
Günel, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın buraya müze izni vermemesi durumunda, binanın sergi olarak değerlendirileceğini belirtti. Kuşadası Belediye Başkanı Günel'in bu çıkışı, gerek sergilenecek materyallerin içeriği, gerekse fiziki koşulları yüzünden binaya müze izninin verilmeme ihtimali yüzünden yaptığı belirtildi.

■ MURAT ŞENBAKLAVACI

CHP’li başkanın söylediği 'müze' yalanı tescillendi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.