• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Germencik’te CHP’li başkan ile çiftçiler arasında bina krizi

Germencik’te CHP’li başkan ile çiftçiler arasında bina krizi

25.11.2021

AYDIN Germencik Belediyesi eski Başkanı ve aynı dönemde Ziraat Odası Başkanlığı yapan Ümmet Akın'ın imar değişikliği sonucu ilçeye kazandırdığı Ziraat Odası binası, CHP'li Fuat Öndeş döneminde krize neden oldu. 2019'da göreve gelen Germencik Belediyesi'nin CHP'li Başkanı Öndeş, konuyu mahkemeye taşıyıp binanın kamulaştırılmasını talep etti. Yerel mahkeme belediyenin lehine karar verirken, Ziraat Odası ise konuyu üst mahkemeye taşıdı.

Ziraat Odası Başkanı Şahebettin Çapakcıoğlu, haksız yere hizmet binalarının ellerinden alındığını belirterek, "İki yıldır belediye ile aynı binada hizmet veriyoruz. Yaşanan anlaşmazlık nedeniyle Belediye Başkanı Fuat Öndeş, binayı kamulaştırıp bizi kapının önüne koyacağını söyledi.

BOŞUNA PARA ÇIKTI
ÖNCEKİ başkan Ümmet Akın'ın binayı belediyenin malı olarak tapu siciline işlettirmesi nedeniyle mülkün belediye tarafından kamulaştırılmasına karar verdi. Biz de yeni bir bina arayışına başladık" dedi. Germencik Belediyesi'nin kasasından kamulaştırma nedeniyle boşuna 3.6 milyon lira çıkacağını dile getiren Çapakcıoğlu, "Biz bu binayı 8 yıllığına belediyeye ücretsiz kiralamıştık. 6 yıl daha ücret ödemeden bu binada belediye hizmet verecekti. Bunun süresini 5 yıl daha uzatma kararı almıştık. Ama başkanın inadı yüzünden faiziyle birlikte 4 milyona yakın bir tutar belediye kasasından çıkacak. Biz itirazda bulunduk. Kamulaştırma bedeli çok düşük. Yeniden bilirkişi tayin edilerek gerçek bedel üzerinden binanın kamulaştırılması gerekiyor" diye konuştu. ■ KAZIM YÖRÜKCE

Germencik’te CHP’li başkan ile çiftçiler arasında bina krizi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.