• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

“Kadına hizmet için çabalıyoruz”

“Kadına hizmet için çabalıyoruz”

09.03.2018, 23:12

Balıkesir’de aynı gün hem hem de açan Büyükşehir Belediye Başkanı , “Kadınlarımıza yönelik projeler üretmek için samimiyetle çalışıyoruz” dedi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde kurulan Aile Destek Merkezi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde törenle açıldı.
Balıkesir Toplu Taşıma Merkezi'nde (TTM) açılan merkez, aile içinde yaşanan sıkıntıların çözümüne destek olacak. Aynı gün aynı yerde gerçekleştirilen bir diğer açılış ise, Bebek Bakım Ünitesi oldu.
Balıkesir'de ve ülkede bir ilk olma özelliğini taşıyan ünite, bebek emzirmek veya bebeğinin bakımını yapmak isteyip mekan sıkıntısı yaşayan kadınların ihtiyacına cevap verecek.

"ALTIN ANAHTAR"

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, belediye olarak kadınlara daha fazla hizmet edebilmenin gayretinde olduklarını ifade ederek, "Arkadaşlarımız kadınlarımıza yönelik projeler üretmek için samimiyetle çalışıyorlar. Vatandaşlarımızın tamamına dokunmak Büyükşehir Belediye Başkanının asli görevi. Doğumdan ölüme kadar 1 milyon 205 bin nüfusumuz var. Her bir fert bizim için değerlidir. Siyasi görüşü, inancı, fikri, rengi, dili ne olursa olsun insanlara hizmet etmeyi boynumuzun borcu olarak görüyoruz" dedi.

Başkan Kafaoğlu, "Bizler, Yunusların, Mevlanaların, Hacı Bektaş Velilerin kültüründen geliyoruz. Sevgi ile aşamayacağımız engel yoktur. Sevgi altın anahtardır. Açamayacağı kapı yoktur. Onun için şehrin her tarafına sevgi ve barış iklimini yayacağız" ifadelerini kullandı.

"OTURMAK YOK"

Balıkesir'deki gönüllü tüm kadınları kısa adı ADEM olan Aile Destek Merkezi'nde çalışmaya davet eden Başkan Kafaoğlu, "Eşim Didar Hanım koordinatör olacak. Bütün ailelerin evlerine gidecek. Ulaşmadığımız insan kalmayacak" dedi.

TÜRKİYE'DE BİR İLK

Açılışı gerçekleştirilen Bebek Bakım ve Emzirme Kabini'nin bir ilk olduğunu ve kabinleri şehrin çeşitli noktalarına koyacaklarını vurgulayan Başkan Kafaoğlu, "Çocuklu annelerimiz, kardeşlerimiz çarşıya çıktığı zaman bebeğinin altını temizleyeceği yer arıyor, bebeğini emzirecek kabin bulamıyordu. İşte bunun için akıllı bir kabin imkanı yarattık. İçinde çocuk bezini dahi bulabilecek. Çocuklarını doyurabilecek ve emzirebilecek" diye konuştu.

“Kadına hizmet için çabalıyoruz” haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN