• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Başkan Kafaoğlu: Afrin zaferi Türk ulusuna armağandır

Başkan Kafaoğlu: Afrin zaferi Türk ulusuna armağandır

22.03.2018, 20:40

Başkanı , Afrin’de yürütülen ‘Zeytin Dalı Harekatı’ ile ülke olarak birlik ve beraberliğimize kast eden teröristlerin emellerine ulaşamadıklarını söyledi

FATİH ŞENDİL

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Türkiye'nin Afrin zaferinin Türk ulusuna bir armağan olduğunu söyledi. Zeytin Dalı Harekatı'ndaki Mehmetçik için dua ettiklerini belirten Başkan Kafaoğlu, "Milletin birlik ve bütünlüğünü bozmaya çalışan ve acımasızca saldırılar düzenleyen hainler, asla emellerine ulaşamayacak. Afrin zaferi Türk ulusuna armağan. Tüm şehitlerimizi saygı ve şükranla anıyor, gazilerimize acil şifalar diliyorum" dedi.

'ORDUMUZUN ARKASINDAYIZ'

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı ile ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kast eden teröristlerin emellerine ulaşamadıklarını söyledi. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'de dünyaya örnek operasyonu Zeytin Dalı Harekatı'nın zaferle sonuçlandığı için dua ettiklerini ifade eden Kafaoğlu, "Ülkemizin altında bir terör koridoru kurmak isteyenler, hain emellerine ulaşamadılar.
Milletimizin birliğine ve bütünlüğüne kast eden uluslararası güçler, Türk milletinin vatanına, bayrağına bağlılığını hesaba katmaları gerektiğini anladılar. Bize kast edenler ne büyük bir gaflet içinde olduklarını bir kez daha idrak ettiler" dedi.

Türk milletinin ülkenin bekası, milletin huzuru için canını vermekten çekinmeyeceğini hatırlatan Kafaoğlu, şunları kaydetti:

Kuva-yı Milliye şehri Balıkesir, 7'den 70'e kadar bütün fertleriyle kahraman ordumuzun arkasındadır. İstiklal Savaşı'nda vatan için canlarımızı seve seve verdiğimiz gibi, bugün de vatanımıza uzanan elleri kırmasını biliriz. 15 Temmuz'da alçak darbecilere Türkiye'yi dar ettiğimiz gibi; PKK, YPG, PYD, DEAŞ, bilumum terör örgütlerine gereken dersi bu millet vermiştir. Terörün her türlüsüyle ülkemizin huzuruna kast edenler, milletin birlik ve bütünlüğünü bozmaya çalışan ve acımasızca saldırılar düzenleyen hainler, asla emellerine ulaşamayacak. Afrin zaferi ve nice zaferlere imza atacağız inşallah.
Türk askeri Afrin'de göğüs göğüse çarpışarak kahramanlık destanı yazdı. Kimsenin toprağında gözümüz yok. Ama oradaki terör odaklarını ve yuvalarını dağıtarak son terörist yok olana kadar mücadelemiz sürecek. Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Mehmetçiklerimiz orada teröristlere hak ettikleri cevabı verdi. Dualarımız onlarla.

Başkan Kafaoğlu: Afrin zaferi Türk ulusuna armağandır haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN