• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

anıtı aydınlandı

Atatürk anıtı aydınlandı

03.07.2018, 23:12

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinin plajlarıyla dünyaca ünlü turizm merkezi Sarımsaklı Meydanı'nda bulunan Atatürk anıtının karanlıkta kalması üzerine vatandaşın isyanı ses getirdi. Balıkesirliler heykelin etrafının aydınlatılmasını isteyince, Ayvalık Belediyesi de hemen harekete geçerek bu talebi yerine getirdi. Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer'in talimatıyla harekete geçen ekipler, meydandaki Atatürk anıtının etrafını projektörler monte ederek aydınlattı.

BAYRAKLAR DA YENİ

Meydanı aydınlatan UEDAŞ'a ait aydınlatma direğinin ise enerji nakil hatlarının yer altına taşınmasına yönelik çalışmaların önümüzdeki günlerde tamamlanmasının ardından devreye girmesiyle anıtın etrafının daha da fazla ışıl ışıl olacağı belirtildi. Anıtın önündeki gönderlerdeki bayrakların da yenileriyle değiştirilmesi dikkatlerden kaçmadı. Kemalist düşünceye sahip vatandaşların çoğunlukla yaşadığı Sarımsaklı sakinleri ise anıtın aydınlatılmasından duydukları memnuniyeti ifade ederek, duyarlılığı nedeniyle Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer'e teşekkür etti.

Atatürk anıtı aydınlandı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN