• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Ayvalık’ta tekne faciasında kayıp olan 3 kişi için hummalı çalışma sürüyor

’in Ayvalık ilçesinde, yasadışı yollarla ’ın Midilli Adası’na gitmek isteyen 17 Afganistan uyruklu göçmeni taşıyan teknenin alabora olması sonrası, 5’i çocuk 4’ü kadın olmak üzere 9 göçmenin hayatını kaybederken, alabora olan teknede kayıp olan 3 kişi için başlatılan arama-kurtarma çalışmaları gece saatlerinde de sürdü.

Ayvalık’ta tekne faciasında kayıp olan 3 kişi için hummalı çalışma sürüyor

04.05.2019, 09:46

Kayıp olduğu değerlendirilen 2 göçmen ve göçmen kaçakçısı olduğu savunulan 1 kişinin bulunması için arama kurtarma çalışmaları devam ederken, çalışmalarda; gündüz saatlerinde 4 Sahil Güvenlik botu ve helikopter görev yaptı.

Havanın kararmasının ardından da kayıp 3 kişinin bulunması için Ayvalık Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesindeki Saget-35 ve TCSG-8 botları Ege Denizi'ni taramayı sürdürdü.

Şu ana kadar süren çalışmalarda henüz 3 kayıp ile ilgili bir bulguya rastlanmadı.

İHA

Ayvalık’ta tekne faciasında kayıp olan 3 kişi için hummalı çalışma sürüyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA