• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'de Roma dönemine ait 800 bin liralık güneş saati ele geçirildi

'de jandarma ekipleri, gerçekleştirdikleri operasyonda kaçakçılarını suçüstü yakaladı. Operasyonda Roma dönemine ait piyasa değeri 800 bin lira olan güneş saati ile seramik çömlek ele geçirildi.

Balıkesir'de Roma dönemine ait 800 bin liralık güneş saati ele geçirildi

09.05.2019, 14:46

Edinilen bilgiye göre, Balıkesir il jandarma ekipleri bazı kişilerin ellerinde bulunan obje, heykel ve tablo gibi tarihi eserleri satmak için müşteri aradıkları tespiti üzerine alıcı kimliği ile şahıslarla irtibata geçti. Tarihi eserleri elinde bulunduran H.B., T.B. ve A.B. ile Bursa-Balıkesir Karayolu kenarında faaliyet gösteren bir işletmenin bahçesinde buluşma sağlandı. Tarihi eserleri satmak için geldikleri Sultançayır Mahallesi'nde jandarma ekipleri, 10 plakalı araçta yapılan aramada, Roma dönemine ait piyasa değeri 800 bin lira olan güneş saati ele geçirdi. H.B., T.B. ve A.B.'nin ev ve müştemilatlarında yapılan aramalarda ise 1 adet seramik çömlek, 2 adet 7.65 tabanca, 1 adet kuru sıkı tabanca, 1 adet ruhsatsız av tüfeği ile 7 mermi ele geçirildi.
H.B., T.B. ve A.B. jandarma tarafından gözaltına alınırken, haklarında yasal işlem başlatıldı.

İHA

Balıkesir'de Roma dönemine ait 800 bin liralık güneş saati ele geçirildi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA