• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'de randevu sistemiyle koç satışı yapıldı

2020 yılı damızlık koç satışları koronavirüs önlemleri nedeniyle bu yıl ihaleyle yapılmadan randevu sistemiyle gerçekleştirildi. Bandırma Müdürü Deniz Soysal “Enstitümüzde üretilen ve Bandırma ırklarından damızlık koç ve erkek tokluların her yıl nisan mayıs aylarında yapılan satışları Koronavirüs ile mücadele tedbirleri kapsamında toplu etkinliklerin yasaklanması nedeniyle bu yıl zamanında yapılamamıştır" dedi.

Balıkesir'de randevu sistemiyle koç satışı yapıldı

12.05.2020, 11:23 Güncelleme Tarihi: 12.05.2020,18:34

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde, Bandırma Koyunculuk Araştırma Enstitüsü 2020 yılı damızlık koç satışlarını, koronavirüs önlemleri nedeniyle bu yıl ihaleyle yapılmadan randevu sistemiyle gerçekleştirdi.Karacabey Merinosu ve Bandırma ırklarından damızlık koç ve erkek tokluların her yıl ihale usulü ile gerçekleştirilirken, bu yıl korona virüs tedbirleri kapsamında ırkına ve cinsine göre sabit fiyat belirlenerek 5'erli gruplar halinde satışı gerçekleşti. İlk olarak Tarım ve Orman Bakanlığı Koyunculuk Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü'nün resmî sitesinde satış ve koşulların paylaşıldığı, alıcıların randevuların alındığı son olarak da kuruma gelmeleriyle yoğunluğun azaltılmasıyla geniş önlemler eşliğinde gerçekleşti. 3 günde 313 damızlık koçun satılması planlanıyor.Bandırma Koyunculuk Araştırma Enstitüsü Müdürü Deniz Soysal "Enstitümüzde üretilen Karacabey Merinosu ve Bandırma ırklarından damızlık koç ve erkek tokluların her yıl nisan mayıs aylarında yapılan satışları Korona virüs ile mücadele tedbirleri kapsamında toplu etkinliklerin yasaklanması nedeniyle bu yıl zamanında yapılamamıştır. Bahse konu tedbirler gereği yetiştiricilerimizin ve personelimizin sağlıklarını koruma adına bu yıl birkaç güne yayılacak olan satışlarda açık arttırma usulü uygulanmayacaktır.

Damızlık koç ve erkek toklular damızlık değerlerine göre 4 gruba ayırarak ve her grup için sabit bir satış fiyatı belirlenmiştir. Açık arttırma yapmadık. Bir kişi en fazla 2 hayvan alabilecek, Satış grupları 5 bin lira, 6 bin lira, 7 bin lira ve 11 bin liralık gruplardan oluşmaktadır. Yetiştiricilerimizin sosyal medya mesafe kuralları dikkate alınarak güvenli ortamlar kurumumuz tarafından sağlanıp güvenli şekilde toplu halde bulunmaya izin verilmeyecektir. Kurum içinde maske takmak zorunludur. Bu tedbirlerin sizlerin ve çalışanlarımızın sağlığı için uymak zorundayız" dedi.

IHA

Balıkesir'de randevu sistemiyle koç satışı yapıldı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA