• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'de karantinaya alınan 167 kişi taburcu edildi

’dan gelen 167 kişilik kafile 'de ki karantina süreçlerini tamamlayarak memleketlerine uğurlandı.Suudi Arabistan’dan gelen ve memleketlerine uğurlanan vatandaşlar, Beklemediğimiz kadar güzellikler gördük, gösterilen ilgi, hizmet ve samimiyet için teşekkür ederiz, Allah devletimizden ve milletimizden razı olsun” dedi.

Balıkesir'de karantinaya alınan 167 kişi taburcu edildi

15.05.2020, 16:57 Güncelleme Tarihi: 15.05.2020,17:00

Suudi Arabistan'dan gelen 167 kişilik kafile Balıkesir'de Hasan Basri Çantay Yurdunda ki karantina süreçlerini tamamlayarak memleketlerine uğurlandı.

Kovid-19 nedeniyle alınan tedbirler kapsamında Suudi Arabistan'dan getirilen ve Çağış Kampüsünde bulunan Hasan Basri Çantay Yurduna yerleştirilen 167 kişinin karantina süreci tamamlandı. Yetkililerin sosyal mesafe kuralına dikkat ederek uğurladığı vatandaşlar, sağlık kontrollerinin ardından otobüslerle evlerine uğurlandı. Sabah saatlerinde sosyal mesafe kuralına göre tek tek otobüslere alınan vatandaşlara memleketlerine dikmeleri için Balıkesir Hatırası birer tane fidan hediye edildi.


Suudi Arabistan'dan gelen ve memleketlerine uğurlanan vatandaşlar, Beklemediğimiz kadar güzellikler gördük, gösterilen ilgi, hizmet ve samimiyet için teşekkür ederiz, Allah devletimizden ve milletimizden razı olsun " diyerek hiçbir zaman bugünleri unutamayacaklarını söylediler. Ailesiyle birlikte minik misafirimiz de "İnşallah bir daha fırsatımız olur da buraya geliriz" diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, "Bugün yurdumuzda kalan son kafilemizi de memleketlerine uğurluyoruz. Buradan ayrılan vatandaşlarımızdan bizim ricamız ve önerimiz, gittiklerinde evlerinde de bu 14 günlük süreci devam ettirmeleri. Hizmetlerimizde aile sıcaklığını hissettirmeyi ve ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamayı amaçladık. İnşallah memnun ayrılmışlardır. Kendilerine şimdiden hayırlı bayramlar, iyi yolculuklar diliyorum. Bu çalışmalarımıza destek olan Balıkesir Büyükşehir Belediyesine, İl Sağlık Müdürlüğüne, İl Emniyet Müdürlüğüne, Kızılay Şube Başkanlığına, İl Jandarma Komutanlığına, Afad Müdürlüğüne ve burada mesailerini harcayan tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

IHA

Balıkesir'de karantinaya alınan 167 kişi taburcu edildi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA