• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'nda kar çileye değil, lezzete dönüyor! Karın en tatlı hali “

’in ve ’nin ilçelerinin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı 'nı beyaza boyadı. Kazdağları’na çıkanlar ise karın tadını oynayarak değil yiyerek çıkartıyor.

Kaz Dağları'nda kar çileye değil, lezzete dönüyor! Karın en tatlı hali “karsambaç”
İHA

18.01.2021, 09:50 Güncelleme Tarihi: 18.01.2021, 12:07

Bölgeyi etkisi altına alan kar yağışı Kaz Dağları'na ayrı bir güzellik katarken, bölge insanı karın keyfini farklı bir şekilde çıkartıyor. Birçok insan kartopu savaşı, kayak yapmayı tercih ederken, Kaz Dağları'nda karın keyfi yiyerek çıkartılıyor.

Kaz Dağları'nda kar yağışından sonra yenilen 'karsambaç' adlı kar tatlısı büyük rağbet görüyor.

Temiz bir bölgeden toplanan kar, üzüm pekmezi ile karıştırılıp karsambaç yapılıyor. Bunun hastalıklara karşı şifa olduğu iddia ediliyor.

Kaz Dağları'nda kar çileye değil, lezzete dönüyor! Karın en tatlı hali “karsambaç” haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.