• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Balıkesir'de müsilaj çalışmalarında son durum ne?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın "Marmara Denizi Koruma Eylem Planı" kapsamında da Bandırma ve Erdek körfezlerinde müsilaj temizlik çalışması sürüyor. Marmara Denizi sahiline yakın bölgelerde yer yer müsilaj (deniz salyası) yoğunluğu devam ediyor.

Balıkesir'de müsilaj çalışmalarında son durum ne?
AA

12.06.2021, 14:23 Güncelleme Tarihi: 12.06.2021, 14:23

Bandırma'da liman ve çevresine yakın kıyılarda fazla görülmeyen müsilaj, açıklarda bulunuyor. Müsilajın etkisiyle Bandırma Körfezi'nin liman kıyısında deniz suyunun rengi yer yer kahverengine döndü.

Erdek sahil kesimlerinde ise müsilaj, rüzgarın da etkisiyle dağıldı. Aşağıyapıcı Mahallesi sahilinde ise deniz suyunun rengi yer yer kahverengi oldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının "Marmara Denizi Koruma Eylem Planı" kapsamında da Bandırma ve Erdek körfezlerinde müsilaj temizlik çalışması sürüyor.

Balıkesir Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ve ilgili kurumların yer aldığı temizlik faaliyetinde, denizin yüzeyindeki müsilaj bertaraf edilmesi amacıyla toplandı.

Bandırma Çelebi Limanı civarında da "Başaran-2" isimli gemiyle temizlik yapıldı. Toplanan müsilaj, Büyükşehir Belediyesine ait vidanjöre aktarıldı.

Çanakkale Boğazı'nda 3 günde 37 metreküp müsilaj toplandı

Balıkesir'de müsilaj çalışmalarında son durum ne? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.