• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’nde su zehirlenmesi!

Çanakkale Bayramiç Belediyesi’nde su zehirlenmesi!

12.08.2019, 17:33

’nin ’nde su skandalı patlak verdi. İlçede yaşayan halk geçtiğimiz Perşembe gününden bu yana mide bulantısı, ishal ve kusma şikayeti ile hastaneye başvurdu. Şikayetçi sayısı her geçen gün artarken su şebekesinden alınan numunelerde klor yetersizliği ve kolibasil tespit edildi.

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde geçtiğimiz Perşembe günü saat 15:00 sıralarında polikliniklere ve acil servise mide bulantısı, ishal ve kusma şikayeti ile çok sayıda kişi başvurdu. Bu başvurular ardından Bayramiç Devlet Hastanesi İlçe ve İl Sağlık Müdürlüğü'ne olağan dışı bir durum olduğu yönünde bilgi verdi.

KLOR YETERSİZLİĞİ
Edinilen bilgiye göre ekipler, sokak çeşmesinden su numunesi aldı. Numunede yapılan incelemelerde suda klor olmadığı, klor yetersizliği tespit edildiğinden gece saatlerinde su şebekesi kesildi. Cuma günü hastaneye başvuru sayısı 194'e ulaşırken o gün tüm sulara klorlanma yapıldı.

KOLİBASİL ÜREDİ
Klorlama işlemi ardından şebekeye tekrar su verilmeye başlandığı öğrenildi. 10 Ağustos günü aynı şikayetlerden 125 kişinin daha hastaneye başvurduğu belirlendi. Gece saat 23:00 civarında 5 su numunesinin daha alındığı, kolibasil ürediğinin tespit edildiği öğrenildi. O saatten itibaren hastaların tedavilerine antibiyotik eklendiği bilgisi alındı.

KÖYLERDEN GELİŞLER ARTTI
Dün ise yeniden aynı şikayetle başvuranların sayısının 147 olduğu öğrenildi. Bugün itibariyle ise sayıda 50 kişilik daha bir artış meydana geldi. Edinilen bilgiye göre bugünkü başvurularda köylerden gelişlerin arttığı, bu durumun sebebinin ise köylere taşınan tatlı sular olabileceği öğrenildi.

SABAH

Çanakkale Bayramiç Belediyesi’nde su zehirlenmesi! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN