• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Çanakkale'de tarımsal üretim kesintisiz sürdürülüyor

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, küresel korona virüs (Covid-19) salgını sürecinde tarımsal çalışmaları yerinde incelemek için Batak Ovası’nda faaliyet gösteren çiftçileri ziyaret etti.

Çanakkale'de tarımsal üretim kesintisiz sürdürülüyor

29.04.2020, 17:12

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, küresel korona virüs (Covid-19) salgını sürecinde tarımsal çalışmaları yerinde incelemek için Batak Ovası'nda faaliyet gösteren çiftçileri ziyaret etti.

Çanakkale'nin en verimli ovalarından; Kumkale, Kalafat, Tevfikiye, Çıplak ve Halileli köylerinin bulunduğu Batak Ovası'nda yeni dikimi gerçekleştirilen çeltik, mısır, ayçiçeği, domates, biber, kavun, karpuz ile hasadı yaklaşan arpa, buğday üreticilerini ziyaret eden Vali Tavlı, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Üreticilerin görüş ve önerilerini dinleyen Vali Tavlı, suyun israf edilmeden kullanılması ve sosyal mesafe kuralına uyulması konusunda üreticileri uyardı.Bu yılın, 'Biz bize yeteriz' diyerek, Çanakkale'nin bereketli topraklarını işleyen çiftçilerin yılı olacağını ifade eden Vali Tavlı ekim yapan üreticilere başarılarının devamını diledi.

Çanakkale'de tarımsal üretim kesintisiz sürdürülüyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.