• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Çanakkale'de sular çekildi tekneler karaya oturdu, balıkçılar avlanmaya çıkamadı

Son dakika... Çanakkale’yi ikiye bölen Sarıçay'da deniz suyunun çekilmesi nedeniyle çok sayıda balıkçı teknesi, karaya oturdu. Balıkçılar, avlanmaya çıkamadı.

Çanakkale'de sular çekildi tekneler karaya oturdu, balıkçılar avlanmaya çıkamadı
DHA

30.03.2021, 16:01

Kent merkezinden geçen Sarıçay'da, deniz suyunun çekilmesi nedeniyle su seviyesi düştü. Sarıçay'da bağlı bulunan balıkçı tekneleri de karaya oturdu.

Balıkçılar teknelerinin balçık içinde kalmasını önlemeye çalıştı. Suyun çekilmesine deniz suyunda yaşanan 'gel-gitler'in neden olduğunu söyleyen balıkçılar, teknelerinin karaya oturmasından doları balık avına da çıkamadı.15 yıldır balıkçılık yapan Hasan Karakaş, suların çekilmesinin doğal bir olay olduğunu söyleyerek, "Sadece burada değil, Türkiye genelinde oluyor. Çayın durumunu görüyorsunuz. Yeni köprünün altını biraz temizlediler.

Orada tekneler biraz rahat. Yeni köprüden yukarıya doğru bizim teknelerimiz çamurun içinde. Bu konuda bir önlem alınmasını istiyoruz. Balıkçılıkla günlük geçinen birçok arkadaşımız var. Sular çekilince balığa çıkamıyorlar" dedi.

Çanakkale'de sular çekildi tekneler karaya oturdu, balıkçılar avlanmaya çıkamadı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.