• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kazdağları’nın eteklerindeki arazi yangını korkuttu

Son dakika... Kazdağları'nın eteklerinde Çanakkale’nin Yenice ilçesinde akşam saatlerinde meydana gelen arazi yangınında 15 dönüm tarım arazi ve bir ahır yandı.

Kazdağları’nın eteklerindeki arazi yangını korkuttu
İHA

13.08.2021, 21:56

Kazdağları eteklerinde Yenice'nin Akçakoyun köyünde tarım arazilerinde henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. Yangın rüzgarın etkisiyle civardaki anız olarak bırakılan tarlalara sıçradı. Yangında bir küçük baş hayvan işletmesinin ahırı alevlere teslim oldu ve yandı.

Yanını Kalkım Orman İşletme Müdürlüğüne ait 2 arazöz, bir greyder, Kalkım Belediyesi'ne ait itfaiye ve iş makineleri müdahale etti. Yangın tarın arazilerinden çevredeki ormanlık alanlara ulaşmasın diye yoğun bir çalışma yapıldı.

Yangın nedeniyle çıkan dumandan çevre çilek bahçelerindeki işçilerde olumsuz etkilendi. Yangında 15 dönüm tarım arazisi ilk belirlemelere göre etkilendi. Yangın yaklaşık 1 saatlik çalışma sonrasında kontrol altına alındı. Ekipler bölgede soğutma çalışmalarına devam ediyor.

Kazdağları’nın eteklerindeki arazi yangını korkuttu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.