• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Rus askeri römorkörü ve tankeri, Çanakkale Boğazı'ndan geçti

Çanakkale Boğazı'ndan geçen, Rus Donanması'na ait askeri römorkör 'Sergey Balk' ile arkasında halatla çektiği 'IMAN' isimli tanker, Marmara Denizi'ne doğru yol aldı.

Rus askeri römorkörü ve tankeri, Çanakkale Boğazı’ndan geçti
DHA

21.08.2021, 16:15

Ege Denizi'nden saat 10.45'te Çanakkale Boğazı'na giriş yapan, Rus Donanması'na ait 'Serger Balk' askeri römorkör ile arkasında halatla çektiği 'IMAN' isimli askeri tanker, saat 14.30 sıralarında Çanakkale önlerinde oldu.

Kilitbahir Kalesi ile Kilitbahir köyü dağında bulunan 'Dur Yolcu' yazısı önünden geçen Rus askeri römorkörü ve tankeri, boğazın manevra yapılması en güç noktası olan Nara Burnu'nu döndükten sonra Marmara Denizi'ne doğru yol aldı. Rus askeri römorkörü ve tankerine boğaz geçişi sırasında güvenlik gerekçesiyle Türk Sahil Güvenlik botuyla eşlik edildi.

Rus askeri römorkörü ve tankeri, Çanakkale Boğazı'ndan geçti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.