• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Yüzme bilmeyen kalmayacak

Yüzme bilmeyen kalmayacak

13.03.2018, 13:36

Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezi ve 4 ilçede yaptıracağı 7 kapalı yüzme havuzundan birisi olan Karahasanlı-Çakmak Kapalı Yüzme Havuzu ve 'ni tamamladı.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan'ın açıkladığı, kent merkezi ile Tavas, Acıpayam, Çivril ve Honaz olmak üzere toplam 7 adet yapılacak yüzme havuzundan biri olan Karahasanlı-Çakmak Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi, tamamlandı. Fiziki yapısı tamamlanan, peyzaj işlemlerinin kısa süre sonra sona ereceği belirtilen tesis, toplam 3 bin 835 metrekare kapalı alana kuruldu. Bodrum ve zemin kattan oluşan tesiste yarı olimpik yüzme havuzu ve eğitim havuzu olmak üzere 2 havuz olacağı belirtildi. Kapalı yüzme havuzunun yanında farklı spor kurslarının da verileceği 2 spor salonu bulunan tesiste, 2 antrenör odası, kafeterya, doktor odası, soyunma odalarının da bulunduğu ifade edildi.Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan, peyzaj düzenlemesi yapılan tesisin kısa süre sonra hizmete gireceğini belirterek, kapalı yüzme havuzunun sadece Karahasanlı'ya değil bölgeye hizmet vereceğini söyledi. Şehirde yüzme bilmeyen kalmayacağını ifade eden Zolan, "Bu tesis sadece Karahasanlı ve Çakmak'a değil, tüm bölgeye hitap edecek. Hanım kardeşlerimize, gençlerimize, çocuklarımıza ve her yaştan vatandaşımıza yüzme havuzlarımızda ücretsiz spor kursları vereceğiz" dedi.

Kaynak: DHA

Yüzme bilmeyen kalmayacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN