• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

sineği öldürdü

Afrika sineği öldürdü

19.03.2019, 08:00

'den geçen sene 'ne yerleşen ve ticaretle uğraşan aileden, sıtmaya yakalanan baba hayatını kaybetti. Ailenin iki çocuğundan biri de aynı rahatsızlık nedeniyle Denizli'de tedavi görüyor

Denizli'den ticaret amacıyla gittikleri Afrika ülkesi Fildişi Sahili'nde sıtmaya yakalanan baba yaşamını yitirdi, memleketine dönen oğlu ise tedavi altına alındı.

Alınan bilgiye göre, Himmet Kara (46), ailesiyle Denizli'den plastik malzeme ve temizlik ürünü ticareti yapmak amacıyla geçen yıl Fildişi Sahili'ne yerleşti.

Abidjan şehrinde oturan Himmet Kara ve oğlu Ali Kara (25), sivrisinek ısırması nedeniyle 9 Mart'ta rahatsızlandı. Yüksek ateş, kusma ve baş ağrısı şikayetleriyle hastaneye başvuran baba ve oğluna sıtma teşhisi konuldu.

Tedavi altına alınan Himmet Kara, 14 Mart'ta hayatını kaybetti. Taburcu edilen oğlu Ali Kara ise annesi Meryem ve kardeşi Murat ile 16 Mart'ta Denizli'ye döndü.

Rahatsızlığı geçmeyen Ali Kara, Pamukkale Üniversitesi Hastanesinde sıtma tedavisi görüyor.

Fildişi Sahili'nde ölen Himmet Kara'nın cenazesinin, işlemlerin tamamlanmasının ardından yarın Türkiye'ye gönderileceği öğrenildi.

AA

Afrika sineği öldürdü haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN