• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Beyağaç-Kale arasına 50 milyonluk yatırım

Beyağaç-Kale arasına 50 milyonluk yatırım
Giriş Tarihi: 17.5.2019

Seçimlerin ardından 3’üncü kez göreve gelen Beyağaç Belediye Başkanı , “Yeni dönemde ilçemizi diğer illere bağlayacak yolların yapılması için çalışmalar gerçekleştireceğiz” dedi

HASAN DURNA

Denizli'nin Beyağaç İlçesi'nde iki dönem AK Parti Belediye Başkanı olarak görev yapan Mustafa Akçay, Cumhur İttifakı'nın AK Partili adayı olarak girdiği 31 Mart yerel seçimini de kazanarak 3'üncü dönem çalışmalarına başladı. 31 Mart yerel seçiminde yüzde 53.4 oy alarak başkan seçilen Akçay, ilk röportajını Yeni Asır Gazetesi'ne verdi.

Üçüncü dönemde ilçe için ilk çalışmalarınız ne olacak?
- Beyağaç ilçesi doğal güzelliğiyle, anıt ormanlarıyla, koruma altındaki Kartal Gölü, yaylalarıyla ünlü bir ilçe.
Belediye olarak çeşitli projelerle ilçemizin doğal güzelliklerini tanıtmak için çalışmalar ve yatırımlar yaptık. Şimdi ilçemizi diğer illere bağlayacak yolların yapımıyla ilgili çalışmalara ağırlık vereceğiz. Karayolları Genel Müdürlüğümüzle beraber etüt projesi geçtiğimiz ay biten Beyağaç-Kale yolumuzdaki dayanılması zor virajları kaldırarak yolumuzu yaklaşık 14 kilometre kısaltacağız.
Karayolları standardına gelecek olan yolumuzda daha konforlu seyahat edeceğiz.
Bu yolumuzun yapım maliyeti yaklaşık 50 milyon TL'yi bulacak. Beyağaç-Köyceğiz yolumuzu bu yıl tamamlayarak hizmete açacağız.
Bu yolun hizmete açılmasıyla beraber Beyağaç-Köyceğiz arası 50 kilometreye düşecek.

ZEYTİNCİLİĞE DESTEK

İlçenizde önemli miktarda zeytin ve büyükbaş hayvan üretimi yapılıyor. Bu sektörlerle ilgili çalışmalarınız olacak mı?
- Köyden mahalleye dönüşen Sazak, Kızılcaağaç ve Kapuz mahallelerimizde yılda yaklaşık 300 ton zeytinyağı üretimi olduğunu tespit ettik.
Bu rakam yeni dikilen zeytin fidanlarımızın gelişmesiyle beraber katlanarak artacak.
Dolayısıyla zeytin sıkma fabrikası bu 3 mahallemiz açısından büyük önem arz ediyor.
Önümüzdeki dönem 3 mahallemizin ortak noktasına zeytin sıkma fabrikası kuracağız. Çiftçi ve üreticilerimize vereceğimiz desteklerle birlikte mağduriyetleri ortadan kaldıracağız. Süt üretimi yapan besicilerimizle ilgili soğuk zinciri sağlayan süt tankları kurulumuna katkı sağlamaya devam edeceğiz.
Çiftçilerimiz için ihtiyaç duyulan tüm arazilere kapalı devre basınçlı sulama sistemi yapacağız. Çiftçilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

Yeni dönemde ilçe merkeziyle ilgili projeleriniz neler?
- Herkesin hayran kalacağı ve dışarıdan ilçemize gelen misafirlerimizin imrenerek baktığı Beyağaç İlçe Meydanı Projemizi hayata geçireceğiz.
İçerisinde çay bahçesi, oturma alanları, serin su ve yeşil alanların olduğu bir ilçe meydanı yapımına üstyapı çalışmalarımızla beraber bir an önce başlayacağız.
Yürüyüş ve bisiklet yolu yapımına başlayacağız. İlçemizin eşsiz doğasında yeşillikler içinde vatandaşlarımızla el ele, gönül gönüle yürümek en büyük hayalim ve arzum.
Tüm mahallelerimizde kilit parke taşı döşenmemiş sokak bırakmayacağız.

TURİZME YÖNELİK ÇALIŞMALAR ARTACAK

Beyağaç ilçesinin turizmden daha çok pay alması için projeleriniz neler?
- Beyağaç, Kartal Gölü, Topuklu Yaylası, bongolov evleri, Akçay Havrası, anıt ağaçları ve ormanlarıyla ünlü. Her yıl adrenalin tutkunlarını, bisiklet kulüplerini, fotoğraf sanatçılarını, dağ ve doğa yürüyüşü dernek ve kulüplerini ilçemizde ağırlıyoruz. İlçemize yerli ve yabancı turistlerin daha çok gelmesi, ilçemizde konaklaması için tanıtım atağımıza ağırlık vereceğiz. İl merkez ve çevre illerde düzenlenen fuarlara katılarak ilçemizin tanıtımını yapmaya yeni dönemde de devam edeceğiz. Cennetten bir köşe ilçemizin güzelliğini herkesin görmesini istiyoruz.

Beyağaç-Kale arasına 50 milyonluk yatırım haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN