• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'Çardak’ta önceliğimiz tarım ve hayvancılık'

'Çardak’ta önceliğimiz tarım ve hayvancılık'
Giriş Tarihi: 20.6.2019

’nın Çardak Belediye Başkanı Hüsnü Yılmaz, ’nin havaalanı olan tek ilçesinde tarım ve hayvancılığın gelişmesini sağlayacak projelere öncelik verecek. Yılmaz ayrıca ilçede turizmi geliştirmek için de çalışacak

Denizli'de Cumhur İttifakı'nın adayı olarak seçime giren ve kazanan Çardak ilçesinin AK Partili Belediye Başkanı Hüsnü Yılmaz'ın ilk icraatı halkla daha yakın olabilmek için makam odasının kapısını açmak oldu. Uzun yıllar ilçede Tarım ve Orman İlçe Müdürü olarak görev yapan Başkan Yılmaz'ın en büyük hedefi ilçeyi tarım ve hayvancılıkta öne çıkarmak. Yılmaz, ilçeye bağlı 15 mahalleyle ilgili tüm projelerini Yeni Asır'a anlattı:

ÇOK AMAÇLI SALON ŞART

İlçede hayata geçirmek isteğiniz projeleriniz neler?
Çardak'ta öncelikle modern bir mimariye sahip çok amaçlı salona ihtiyacımız var. İçinde düğün salonlarından toplantı, sanat ve sergi alanlarına kadar birçok bölüm bulunacak. İlçemizin mimarisine uygun yapılacak bu bina, Çardak'a estetik bir güzellik de katacak. Bunun yanında ilçe otogarımızın yapımına da bir an önce başlanılması gerekiyor. Belediye olarak ön çalışmaları tamamladık. Büyükşehir Belediyemizin de desteğiyle yakın tarihte bu inşaatları başlatacağız.

Tarım ve hayvancılıkla ilgili hayata geçirmek istedikleriniz nelerdir?
Ben veteriner hekimim, uzun yıllar Çardak İlçe Tarım Müdürlüğü yaptım.
15 mahallenin tamamına defalarca gittim. Yılların bilgisini ve birikimini ilçem için kullanacağım. Çardak'ta öncelik tarım ve hayvancılık dedik. Öncelikli olarak ilçe merkezinde ve Çaltı mahallesinde basınçlı sulama sistemini hayata geçirmemiz gerekiyor.
Verimli tarım arazilerimizi suyla buluşturduğumuz zaman büyük yol kat etmiş olacağız. Önceliğimiz verimli arazilerimizde yem bitkileri ve slajlık ürünler yetiştirilmesine öncülük yapmak olacak. Özellikle büyükbaş üreticilerimizin en büyük sorunu yem ve girdi maliyetleri. Biz tarlalarımızda bu yem bitkilerini üretirsek, besicilerimizin giderleri de düşecek. Bunun yanında ilçemiz etrafındaki meraların tam anlamıyla kullanılması için çalışmalarımız olacak.

İlçenizde havaalanı, organize sanayi bölgesi ve doğa cenneti Acıgöl var. Buraları nasıl değerlendireceksiniz?
Denizli'nin ilk ve tek havaalanı ilçemizde.
Denizli'nin Türkiye ve dünyaya açılan penceresi Çardak... Havaalanımızdan her yıl binlerce yerli yabancı turist seyahat ediyor. İlçemiz sınırlarında havaalanına yakın bölgede Çardak Organize Sanayi Bölgemiz var.
Burası da yatırımcıların gözdesi. Başta sunta olmak üzere 4 farklı dalda üretim yapacak bir firma organize sanayi bölgemizden 650 dekar yer aldı. Yatırımlarına kısa sürede başlayacak. İlçe istihdamına ve ekonomimize büyük katkı sağlayacak OSB'mizi çok önemsiyoruz.
Daha çok yatırımcının gelmesi için görüşmeler yapıyoruz. Acıgöl ise her yıl binlerce göçmen kuşa ev sahipliği yapıyor. Flamingoları izlemek için ülkemizin çeşitli illerinden doğa dostları buraya geliyor. Tüm bu yerlerin gelişmesi ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak yatırımları belediye olarak hayata geçireceğiz.

TURİZM CANLANACAK

İlçenin doğal güzelliklerini turizme açmak için çalışmalarınız olacak mı?
Beylerli mahallemizde büyük bir alana kurulu termal kaplıcamız var.
Burayı restore ederek turizme kazandırılmasını istiyorum. Bu bölgede 37-40 derece arasında şifalı termal su çıkıyor.
Bu suyun insanlarımızın ilgisini çekeceğini, yerli turizmi canlandıracağını düşünüyorum. İlçemizdeki ormanlık alanlar doğa yürüyüşü ve tırmanışa çok uygun, doğa severleri ve adrenalin tutkunlarını ilçemizde ağırlamak istiyorum.
Çatalçeşme piknik alanının düzenlemesi yapılacak. Beylerli ve Sögüt mahallelerine atık su arıtma tesisleri kurulacak. Hem doğayı koruyacak hem de turist çekecek çalışmaları sürdüreceğiz. Bunların planlarını hazırladık.

HASAN DURNA

'Çardak’ta önceliğimiz tarım ve hayvancılık' haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN