• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Pamukkale'de 65 yaş üstündekilerin istediği kitaplar evlerine götürülüyor

Pamukkale'de 65 yaş üstündekilerin istediği kitaplar evlerine götürülüyor

25.03.2020, 15:50

'nin Pamukkale ilçesinde, belediye bünyesindeki kitap kafeye gelemeyen 65 yaş üstündeki vatandaşların istedikleri kitaplar, evlerine götürülüyor.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 65 yaş ve üstü vatandaşların sokağa çıkmasının kısıtlandığını hatırlattı.

Belediyenin açtığı kitap kafenin 2 bin 700 üyesi bulunduğunu bildiren Örki, "Kafemize üye 300'ü aşan 65 yaş üstü vatandaşlarımızın kitaplarını evlerine kadar götürüyoruz. Bu uygulama koronavirüs tehlikesi geçene kadar devam edecek." ifadelerini kullandı.

Üyelerden Cevdet Urel, okumayı çok sevdiğini belirterek, "Okumadan duramıyorum. Okuduğum kitapları başkalarına da öneriyorum. Koronavirüs tehlikesi nedeniyle dışarı çıkamıyoruz. Ama Pamukkale Belediyesi bize kitaplarımızı ulaştırıyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.
Sevgi Kılıç da uygulamadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Fazıl Dağdelen ise evde kalmak zorunda oldukları bugünlerde böyle bir hizmeti sunan belediye ekiplerine teşekkür ettiğini belirtti.

AA

Pamukkale'de 65 yaş üstündekilerin istediği kitaplar evlerine götürülüyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA