• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Belediye Başkanı açıkladı: 'de 2050 yılına kadar su sıkıntısı olmayacak

’nin su kaynakları bakımından zengin olmadığını söyleyen Belediye Başkanı , 2017 yılında yapımı tamamlanan ’nın kentin, 2050 yılına kadar su ihtiyacını karşılayacağını söyledi.

Belediye Başkanı Osman Zolan açıkladı: Denizli'de 2050 yılına kadar su sıkıntısı olmayacak

16.12.2020, 16:12

Denizli'nin 2050 yılına kadar tarımsal ve içme suyu ihtiyacını karşılaması planlanan Akbaş Barajı'nın iletim hattı ile içme suyu arıtma tesisi inşaatı çalışmaları devam ediyor. Honaz ilçe sınırları içinde yer alan ve 2017 yılında tamamlanan Akbaş Barajı'nın ek inşaat çalışmalarını denetleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 440 milyon liraya mal olacak dev yatırımın uzun yıllar içme suyu ihtiyacını karşılayacağını ifade etti.

Denizli'nin zengin içme suyu kaynaklarının olmadığını belirten Belediye Başkanı Osman Zolan, "Derin pompalarla yer altı sularından içme suyumuzu sağlıyoruz. Geleceğe daha güvenle bakma ve suyun depolanması anlamında elimizde çok fazla imkan görünmüyor. Derin pompalarla yer altından çektiğimiz ve kaynaklardan gelen su, şu anda kentin ihtiyacını ancak karşılıyor" diyor.

Ancak 2021 yılında tamamlanması öngörülen proje sayesinde içme suyu kapasitesinin günlük 100 bin metreküp olacağını hatırlatan Zolan, Tarım ve Orman Bakanlığı ile yapılan protokol çerçevesinde, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü'nün, projeyi Denizli Büyükşehir Belediyesi adına inşa ettiğini söyledi. Zolan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın projenin hayata geçmesine çok büyük katkı verdiğini vurguladı.

Belediye Başkanı Osman Zolan açıkladı: Denizli'de 2050 yılına kadar su sıkıntısı olmayacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.