• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'yı öldürdükten sonra cezaevinde intihar eden Kheyrian'ın cenazesi 'a gönderildi

'de Pamukkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğrencisi Yurtkölesi'ni (22) boğazını sıkarak öldürdükten sonra tutuklu bulunduğu cezaevinde intihar eden uyruklu Shayan Kheyrian'ın (25) cenazesi ülkesine gönderildi.

Aleyna'yı öldürdükten sonra cezaevinde intihar eden Kheyrian'ın cenazesi İran'a gönderildi
DHA

15.01.2021, 17:45

Pamukkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğrencisi Aleyna Yurtkölesi, 9 Ocak Cumartesi günü, yalnız yaşadığı Yunus Emre Mahallesi'ndeki apart dairesinde ölü bulundu. Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopside Yurtkölesi'nin boğulmaya bağlı olarak yaşamını yitirdiği belirlendi. Bunun üzerine polis ekipleri, apartmanın çevresindeki güvenlik kameralarını inceledi.

Kayıtlarda, yüzünü maskeyle kapatan şüpheli bir kişinin binaya girip çıktığı tespit edildi. Yapılan incelemede bu kişinin boynundaki Arapça yazılı bir dövme dikkati çekti.Bu dövmeden şüphelinin, Yurtkölesi'nin eski sevgilisi İran uyruklu Shayan Kheyrian (25) olduğu belirlendi. Şüpheli Kheyrian, kaldığı evde polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Kheyrian, polisteki ifadesinde; Yurtkölesi'nin eski sevgilisi olduğunu, barışmak için eve gittiğini ancak bu teklifini geri çevirince çıkan tartışmada boğazını sıkarak öldürdüğünü itiraf etti. Ardından sevk edildiği mahkemece tutuklanan Kheyrian, gönderildiği Kocabaş D tipi Cezaevi'nde tek başına kaldığı hücresinde önceki gün cezaevi görevlileri tarafından ölü olarak bulundu. Kheyrian'ın, yırtarak ip haline getirdiği çarşaf ile tavanda bulunan boruya kendini asarak intihar ettiği belirlendi. Cumhuriyet Savcılığı olay ile ilgili soruşturma başlattı.CENAZE İRAN'A GÖNDERİLDİ
İntihar ettiği belirlenen Kheyrian'ın cesedi dün Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Adli Tıp Kurumu morgunda yapılan otopsi sonrası yakınlarına teslim edildi. Kheyrian'ın cenazesi İran Büyükelçiliği'nin de devreye girmesiyle uçakla ülkesine gönderildi.

Sevgilisi tarafından öldürülen Aleyna cinayetinde yeni gelişme! Aleyna evinde ölü bulunmuştu! Korkunç gerçek ortaya çıktı

Aleyna'yı öldürdükten sonra cezaevinde intihar eden Kheyrian'ın cenazesi İran'a gönderildi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.