• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Hayata döndüren solucan

Hayata döndüren solucan

4.5.2021

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın gayretleriyle mahkumları topluma kazandırma projesi sayesinde, adeta ikinci hayatını yaşayan mahkumlardan biri de Denizlili Mükerrem Güleç. Hayat hikayesi filmlere konu olacak türden olan Güleç, kadın giyim üzerine çalışırken, rahatsızlandığı için hastanelik oldu. Uzun süreli tedavi aşamasında işleri aksayan Güleç, borçları ödeyemeyince cezaevine düştü. 2016 Eylül'de cezaevinden çıktığında cebinde 1 lirası dahi olmayan 1 çocuk annesi Güleç, İŞKUR'a başvurdu. 4 gün girişimcilik kursuna gidip sertifikasını aldı. Projesini hazırlayıp sundu ve 5 ay sonra 18 bin lira hibe kredisi çıktı. Ardından 165 bin solucan alıp, Çal Belevi'de organik solucan gübresi tesisi kurdu. Şimdi ise 6 bin metrekare alana kuracağı yeni işletmesinde sadece hükümlü insanları çalıştırıp, topluma kazandıracağını açıkladı.

■ SEBAHATTİN ALP

Hayata döndüren solucan haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.