• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Ege'nin o ilçesinde mayıs ayında kış havası! Sobalar yakıldı paltolar giyildi

Denizli'nin yüksek ilçelerinden Çameli'nde Mayıs ayının 3. haftasında gece sıcaklıklar 5 - 6 derece arasında seyrediyor. Mayıs ayında kış geri gelince paltolar ve şemsiyeler raflardan tekrardan indi, sobalar tekrar ateşlendi.

Ege'nin o ilçesinde mayıs ayında kış havası! Sobalar yakıldı paltolar giyildi
İHA

17.05.2021, 10:36

Mevsim normallerinin dışında bir Mayıs ayı yaşayan Denizli'nin Çameli ilçesinde kış geri geldi. Gece sıcaklıklarının 5 - 6 dereceye kadar düştüğü Çameli'nde, Mayıs ayında kış geri gelince paltolar ve şemsiyeler raflardan tekrardan indi, sobalar tekrar ateşlendi. İlçenin yüksek kesimlerinde kışın vazgeçilmezi olan kestaneler, yeniden sobaların üstüne konuldu. Yaz geldi diye sobaları kaldıran Çamelililer, yağışlı havada ısınmak için ya elektrikli ısıtıcılar ile ya da sobayı tekrar kurarak ısınmaya çalışıyorlar.Çameli'de Geceleri hissedilir bir şekilde soğuk olduğu için sobaları yakmaya başladıklarını belirten vatandaşlar, "Yaz Havası Gelmeden Kış geri geldi , fakat bu günlerde havalar oldukça soğuk. Küçük çocukları ve hastaları olan aileler özellikle sobaları yakıyorlar. Sobaları ve kaloriferleri yanmayan vatandaşlar ise elektrik ısıtıcıları idare ediyor" dediler.

İzmir'de hava sıcaklığı artacak mı? Hangi illerde yağış bekleniyor? 17 Mayıs Pazartesi hava durumu...

Ege'nin o ilçesinde mayıs ayında kış havası! Sobalar yakıldı paltolar giyildi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.