• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Elmacı Dede Suriye’deki yetimler için yola çıktı

Elmacı Dede Suriye’deki yetimler için yola çıktı

21.7.2021

Operasyonlara katılan askerlere elma götürmesiyle tanınan ve 'Elmacı Dede' olarak bilinen Mehmetçik sevdalısı Denizlili 71 yaşındaki Muhammet Yılmaz, bu kez hayırseverlerin desteğiyle topladığı bin paket bayram şekeri, elma, şeftali ve kavunu, Fırat Kalkanı Harekatı ile terör örgütü DEAŞ'tan temizlenen Suriye'nin Çobanbey bölgesine ulaştırmak için yola çıktı. Bayram dolayısıyla Çobanbey bölgesinde hayırseverlerin desteğiyle 58 kurban keserek dağıtacaklarını da kaydeden Yılmaz, "Türkmen kardeşlerimin bayramı güler yüzle, mutluluk içinde geçirmeleri için fedakarlık yaptım" dedi.

■ SEBAHATTİN ALP

Elmacı Dede Suriye’deki yetimler için yola çıktı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.