• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Köyceğiz’deki yangının dumanları Çameli’de gözüküyor

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde 5 gündür devam eden yangın Ağla Mahallesi'ne doğru ilerliyor. Yangının dumanları kilometrelerce uzaktaki Denizli’nin Çameli ilçesinden gözüküyor.

Köyceğiz’deki yangının dumanları Çameli’de gözüküyor
İHA

02.08.2021, 19:50

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde Perşembe günü başlayan orman yangını devam ediyor. 5.gün akşam saatlerine girerken, vatandaşlar ve ekiplerin söndürme çalışmaları yoğun şekilde devam ediyor. Ancak değişik noktalarda zaman zaman kontrol altın alınan yangın Ağla Mahallesi'ne doğru ilerliyor.

Karadan 3 dozer ve 15 arasözün yanı sıra havadan da 2 helikopter söndürme çalışmalarına katılırken, sabah yapılan çağrı ile yüzlerce vatandaş da yangın söndürme çalışmalarına destek verdi. Yangın söndürme çalışması sırasında çok sayıda kişinin de dumandan etkilendiği ve bölgedeki sağlık ekipleri tarafından ilk müdahale uygulandığı öğrenildi.

Bu arada devam eden yangının dumanları çok geniş bir çevreden görülüyor. Bunlardan bir tanesi de Denizli'nin Çameli ilçesi. Köyceğiz'e kilometrelerce uzakta bulunan Çameli ilçesi Akpınar Mevkii'nde Köyceğiz'deki yangının dumanları net bir şekilde görülüyor.

Aydın Buharkent’teki orman yangını kontrol altına alındı Buldan'da orman yangını bir mahalleyi tehdit ediyor

Köyceğiz’deki yangının dumanları Çameli’de gözüküyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.