• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'na yeni tesisler yapılacak

Murat Dağı'na yeni tesisler yapılacak

13.04.2018, 15:13

'nın Gediz ilçesinde bulunan ve Gençlik ve devredilen Termal Kayak Merkezi'nde pist uzunluğu büyütülecek ve yeni tesisler yapılacak

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Muhammed Keskin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gediz'e 25 kilometre uzaklıktaki Murat Dağı'nın, Kütahya ve Uşak illerinin doğal sınırını oluşturmasının yanı sıra bölgenin en yüksek dağı olduğunu söyledi.

Gediz Belediyesinden Gençlik ve Spor Bakanlığına devredilen kayak merkezindeki pistin büyütüleceğini aktaran Keskin, şunları kaydetti:

"2 bin 300 metre rakımlı Murat Dağı, eşsiz doğal güzelliklerinin yanında aynı zamanda termal kaynağın bulunduğu bir bölge olma özelliği taşıyor. Geçen ay burası bakanlığımıza devredildi. Kayak merkezini genişletmek için çalışmalara başlanacak. Buraya ek tesisler yapılacak. 300 metre olan pist uzunluğu bin 500 metreye çıkarılacak. Burada yürütülecek çalışmalara Zafer Kalkınma Ajansı da destek veriyor. İnşallah burada kayak sporuna gönül vermiş bir çok genç yetiştireceğiz."

İncelemelerde bulunmak üzere bölgeye gelen Gençlik Spor Bakanlığı Tesisler Daire Başkanlığı kayak tesisleri uzmanlarından Hasan Sağlam da Murat Dağı'nın kayak sporuna uygun bir bölge olduğunu dile getirerek, gelecekte bölgenin Türkiye'nin önde gelen kayak merkezleri arasındaki yerini alacağını söyledi.

AA

Murat Dağı'na yeni tesisler yapılacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN