• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

! 31 Mart yerel seçimlerinde Merkez'de hangi aday önde?

Kütahya Merkez yerel seçim sonuçları! 31 Mart yerel seçimlerinde Merkez'de hangi aday önde?

31.03.2019, 19:32

Kütahya Merkez’de oyunu kullanan binlerce seçmen yerel seçim sonuçlarını merak ediyor. Ahmet Sami Kutlu AK Parti'nin Kütahya Merkez Belediye Başkan adayı olarak seçimlerde yerini alırken MHP’de Alim Işık, Saadet Partisi'nden Ömer Faruk Evren, İyi Parti’den Aynur Sezer, CHP’den Eyüp Kahveci aday olarak yerini aldı. Peki Kütahya Merkez’de yerel seçim sonuçları ne oldu? Merkez’de hangi aday önde? İşte 31 Mart ...

Türkiye bugün sandık başına gitti. Milyonlarca seçmen destek verdiği aday için oyunu kullandı. Kütahya Merkez'de oyunu kullananlar hangi adayın önde olduğunu merak ediyor. Ahmet Sami Kutlu AK Parti'nin Kütahya Merkez Belediye Başkan adayı olarak seçimlerde yerini alırken MHP'de Alim Işık, İyi Parti'den Aynur Sezer, Saadet Partisi'nden Ömer Faruk Evren, CHP'den Eyüp Kahveci aday olarak yer alıyor. Peki Kütahya Merkez'de hangi aday önde? İşte 31 Mart Kütahya Merkez yerel seçim sonuçlarına dair merak edilenler...

KÜTAHYA MERKEZ YEREL SEÇİM SONUÇLARINI CANLI OLARAK TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

2014 YEREL SEÇİM SONUCU

2014 yılında gerçekleştirilen Kütahya yerel seçimlerinde %48,9 oyla birinciliği AK Parti kazandı. Arkasından MHP %46 oyla takip etti. Üçüncülüğü ise %2,4 oy oranı ile SP aldı.

2009 YEREL SEÇİMLERİNDE KÜTAHYA MERKEZ'DE HANGİ PARTİ KAZANDI?

2009 yılında gerçekleştirilen Kütahya yerel seçimlerinde %62 oyla birinciliği AK Parti kazandı. Arkasından MHP %16,6 oyla takip etti. Üçüncülüğü ise %8,3 oy oranı ile CHP aldı.

SEÇİM GÜNÜ YASAKLARI NELERDİR?

-Oy verme günü düğünler seçim yasaklarına ve belirtilen kurallara uyulmak şartıyla saat 18.00'den sonra yapılabilecek.
-Emniyet ve asayişi korumakla görevli olanlardan başka hiç kimse 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'nun 6. maddesinde belirtilen silahları köy, kasaba ve şehirlerde taşıyamayacak.
-Oy verme günü radyolar ve her türlü yayın organlarınca saat 18.00'e kadar seçim ve seçim sonuçlarıyla ilgili haber, tahmin ve yorum yapılamayacak.
-Radyolarda ve her türlü yayın organlarında 18.00-21.00 saatleri arasında ancak YSK tarafından seçim ile ilgili verilecek haber ve tebliğler yayımlanabilecek.
-Bütün yayınlar saat 21.00'den sonra serbest olacak ancak YSK tarafından gerek görülmesi halinde saat 21.00'den önce de yayınların serbest bırakılmasına karar verilebilecek.

Kütahya Merkez yerel seçim sonuçları! 31 Mart yerel seçimlerinde Merkez'de hangi aday önde? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN