• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’ta pancar ekim işlemleri tamamlandı

'nın ilçesinde çiftçilerin şeker pancarı ekim çalışmalarını tamamladıkları bildirildi.

Hisarcık’ta pancar ekim işlemleri tamamlandı

15.04.2020, 15:11

Yetkililer, şeker pancarı ekim sezonuyla birlikte çiftçilerin pancar ekilecek alanlarda taban gübrelemesi ve merdane çekiminin ardından pancar ekimlerini tamamladıklarını, bu yıl yörede 5 üreticinin yaklaşık 30 dekar alana şeker pancarı ekimi yaptığını belirttiler.

Pancar üreticisi Kadir Akpınar, yörede geçen yıl pancar rekoltesinin yaklaşık 110 ton dolaylarında gerçekleştiğini belirterek," Çiftçi her şeye rağmen üretime devam ediyor. Korona virüse (Covid-19) rağmen bu yıl pancar ekim alanlarında geçen yıla oranla düşüş yaşanmadı. Son yıllarda artan maliyetler, yetiştirmesinin meşakkatli oluşu, uygulanan kota, düşük fiyat politikaları yüzünden pancar rekoltesi çok aşağılara düştü. Son Korona virüs salgınında alkolün temel ham maddesi olan, ayrıca gübre ve yem sanayiinde kullanılan şeker pancarı melası büyük önem kazandı. Bu nedenle ülkemizde şeker pancarı üretimi desteklenmeli çiftçinin alın terinin karşılığı verilmelidir" dedi.

Hisarcık’ta pancar ekim işlemleri tamamlandı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.