• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kuaförde sosyal mesafeye paravanlı önlem

’da, erkek kuaförü olan , normalleşme süreciyle birlikte yeniden hizmet vermeye başladığı iş yerine gelen müşterilerin ateşlerini ölçüp, eldiven ve galoş ile içeriye alırken, koltuk arasındaki sosyal mesafe dikkat edilmesi için de şeffaf paravanlar kullanmaya başladı.

Kuaförde sosyal mesafeye paravanlı önlem

21.05.2020, 17:36

Kütahya'da faaliyet gösteren erkek kuaförü işletmecisi İbrahim Dostça, geçen 11 Mayıs'taki normalleşme süreciyle birlikte 50 günlük aranın ardından yeniden iş yerini açarak hizmete başladı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında birçok malzemeyi tek kullanımlık hale getiren Dostça, gelen müşterilerinin ateşlerini ölçüp, galoş ve eldiven taktırarak içeri alıyor. Müşteri koltukları arasına şeffaf paravanlar yerleştirerek, koronavirüsle mücadelede sosyal mesafe kuralına da çok dikkat ettiklerini ifade eden İbrahim Dostça, "Uzun bir aranın ardından yeniden iş yerlerimizi açtık. Yetkililerin belirlediği kurallar doğrultusunda biz de tedbirlerimizi aldık, biraz da biz üzerine kattık. İş yerimize randevu alarak gelen müşterilerimizi girişte hazırladığımız bankoda karşılayarak önce ateş ölçerle ateşlerini ölçüyoruz. Daha sonra ellerini dezenfekte ederek, eldiven ve galoş giymelerini rica ediyoruz. Her müşteri arasında bir koltuk boşluk bırakıyoruz. Ve her koltuk arasına da şeffaf plastik malzemeden paravanlar koyarak, aradaki temasın önüne geçmiş oluyoruz" dedi.

Müşterilerin gözü önünde ilk olarak koltukları, ardından tıraş malzemelerimizi dezenfektan ile dezenfekte ettiklerini anlatan Dostça, "Bu süreçte oldukça dikkatli davranmaya çalışıyoruz. Tek kullanımlık havlu, önlük kullanarak sadece saç tıraşı yapıyoruz. Diğer kuaför arkadaşlarımızın da önce kendi sağlıkları ve müşteri sağlığı için hijyen kurallarına muhakkak uymamaları tavsiye ediyorum" diye konuştu.

MÜŞTERİLER DE MEMNUN
Erkek kuaförüne gelen müşterilerden Erdi Çetinkaya da alınan tedbirlerin son derece önemli olduğunu söyledi. Koronavirüs yaymamak için herkesin kendi tedbirlerini alması gerektiğini ifade eden Çetinkaya, "Yıllardır geldiğim kuaförüm. Daha önce de hijyen kurallarına uyuyordu ama bu süreçte daha dikkatli ve hassas uygulama yapmış. Biz uygulamadan mutluyuz" dedi.

Kuaförde sosyal mesafeye paravanlı önlem haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA